Prezydent do paralekkoatletów: Chylę czoła przed hartem ducha i wspaniałymi wynikami

Inne
Prezydent do paralekkoatletów: Chylę czoła przed hartem ducha i wspaniałymi wynikami
fot. PAP

– Chylę czoła przed państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – powiedział prezydent Andrzej Duda do reprezentantów Polski, którzy wygrali klasyfikację medalową niedawnych paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Prezydent, któremu towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda, wymienił dorobek medalowy biało-czerwonych: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych, a do tego sześć rekordów świata.

"Po lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie, na których nasi zawodnicy odnieśli tak wielki, wspaniały sukces, wydawało się, że pula szczęścia i radości została wyczerpana, a jednak okazało się, że nie. Okazało się, że państwo odnieśliście jeszcze większy sukces" - podkreślił.

"Zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej przed Wielką Brytanią, która zdobyła o 11 medali mniej. Niesamowity wynik. Jesteśmy państwu ogromnie wdzięczni, dziękujemy za wasz wysiłek, wasze sukcesy" - zwrócił się do zawodników i trenerów.

Podkreślił też drugi wymiar tej rywalizacji. "Pokazujecie, że można przełamać bariery, że można odnosić sukcesy. To wielki pokaz ducha. Chylę czoła przed waszym hartem ducha i wspaniałymi wynikami" - dodał Andrzej Duda.

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga cieszy się, że rywalizacja sportowców niepełnosprawnych zyskuje coraz więcej kibiców, a dowodem tego jest fakt, że profil na Facebooku poświęcony sportowi paraolimpijskiemu odwiedziło w naszym kraju już 3,7 mln osób. "Kibice dopingują nas w taki sposób, że przeszło to nasze oczekiwania" - dodał.

W imieniu sportowców podziękował za spotkanie z prezydentem skoczek wzwyż Maciej Lepiato.

"Cieszymy się, że sukcesy sportowców niepełnosprawnych są dostrzegane i doceniane w Polsce. Przed nami trudna i ciężka praca, aby za rok na mistrzostwach świata w Dubaju zaprezentować się równie dobrze, a to z kolei pozwoli na godne reprezentowanie naszego kraju na igrzyskach w Tokio w 2020 roku" - powiedział.

Prezydent otrzymał od paralekkoatletów koszulkę z ich podpisami, a w rewanżu podarował im flagę biało-czerwoną.

Wcześniej w środę z medalistami paralekkoatletycznych mistrzostw Europy spotkał się minister sportu Witold Bańka.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie