Od godziny 9:00 swoje maszyny będą testowali Marco Bezzecchi, Jorge Martin, Fabio Di Giannantonio, Arón Canet i pozostali kierowcy klasy Moto3. Motocykliści poszukają optymalnych ustawień, które zapewnią im dobre wyniki podczas kwalifikacji i niedzielnego wyścigu na Misano World Circuit Marco Simoncelli.

 

Niespełna godzinę później na tor wyjadą największy sławy m.in. Marc Márquez, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso i pozostali kierowcy klasy MotoGP testując swoje maszyny. Z kolei w trzecim "rzucie" na torze w San Marino pojawią się kierowcy Moto2 z Francesco Bagnaią, Miguel Oliveirą, Alex'em Márquezem czy Lorenzo Baldassarrim na czele.

 

Tor Misano położony jest kilka kilometrów zaledwie od domu Valentino Rossiego w Tavulli. To tutaj „Doktor”, wraz ze swoją akademią szlifuje kunszt wyścigowy. Tutaj także, gdy ścigał się skuterami w alejkach fabrycznych w Rimini szabrował reklamy podczas weekendów Grand Prix, by ściganie z kolegami miało smak mistrzostw świata. Teraz tor Misano jest miejscem, gdzie Grand Prix zagościło na dobre, gdzie walkę o honor toczy Rossi i fabryczni kierowcy Ducati, dla których rywalizacja na włoskiej ziemi jest najważniejsza.

 

Początek transmisji piątkowych sesji treningowych na torze Misano w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl od godziny 9:00.