Ósme zwycięstwo Świątek z rzędu. Polka w półfinale w Montreux

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju ITF w Montreux zmierzyła się z Eleną Gabrielą Ruse. Rumunka sprawiła naszej tenisistce problemy w pierwszym secie, ale później była już bez szans. Tym samym 17-latka jest już w półfinale, gdzie zmierzy się z Marianą Duque Marino. Było to ósme z rzędu zwycięstwo Świątek, która przed kilkoma dniami wygrała turniej w Budapeszcie.

298. w rankingu WTA Świątek mierzyła się z Ruse, która aktualnie zajmuje 256. lokatę w zestawieniu najlepszych tenisistek świata. Początek spotkania przebiegał pod dyktando Rumunki, która wykorzystała fakt, że 17-latka znowu wolno się rozkręcała. Zanim raszynianka się przebudziła, została już dwukrotnie przełamana i chyba spisała już seta na straty. Po 33 minutach przegrała pierwszą odsłonę 2:6.

Początek drugiej partii zapowiadał już zażartą walkę na korcie w Montreux. Przy stanie 2:1 dla Polki, po raz pierwszy przełamała ona rywalkę... i ruszyła z kopyta. Do końca seta co prawda było kilka zwrotów akcji, ale Świątek wygrała już wszystkie gemy i wyrównała stan rywalizacji w setach. W decydującej odsłonie była już bezwzględna dla Rumunki, wygrywając 6:2 i całe spotkanie 2:1.

Teraz na drodze raszynianki stanie rozstawiona z numerem 1 Mariana Duque Marino. Świątek w tym sezonie już dwa razy mierzyła się z Kolumbijką - najpierw przegrała z nią w Charlottesville, ale później zrewanżowała się w Charleston, wygrywając w dwóch partiach. Duque Marino to aktualnie 120. rakieta świata.

Iga Świątek - Elena Gabriela Ruse 1:6, 6:1, 6:2