Tygodniowa przerwa Bolta w treningach piłkarskich

Piłka nożna
Tygodniowa przerwa Bolta w treningach piłkarskich
fot. PAP/EPA

Starający się o angaż w drużynie piłkarskiej Central Coast Mariners słynny jamajski sprinter Usain Bolt na tydzień przerwał treningi i wyjechał z Australii. Ostatniego dnia sierpnia zagrał w meczu towarzyskim z amatorskim zespołem Newcastle Jets (6:1).

Klub Central Coast Mariners poinformował, że tygodniowy wyjazd Bolta był wcześniej uzgodniony. Nie ujawniono, gdzie obecnie przebywa 32-letni Jamajczyk.

 

Bolt, rekordzista świata w biegu na 100 i 200 metrów, ma za sobą trzy tygodnie treningów i występ 31 sierpnia w sparingu. Przebywał na boisku około 20 minut. Spotkanie w Gosford oglądało dziesięć tysięcy widzów.

 

Słynny lekkoatleta zdaje sobie sprawę, że czeka go jeszcze wiele pracy, aby mógł grać w zawodowej lidze piłkarskiej. Nie wszystkim podobają się futbolowe marzenia Bolta. Jego zamiary skrytykował niemiecki trener Adelaide United Marco Kurz; jego zdaniem australijskie kluby powinny koncentrować się na szkoleniu krajowych talentów.

 

Bolt był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016 rok). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano innego Jamajczyka startującego w sztafecie - Nestę Cartera.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze