Ronaldo i Abiol grali razem w Realu przez cztery sezony. Pod koniec września przyjdzie im stanąć twarzą w twarz w meczu Serie A Juventus - Napoli.

- To prawda, że piłka nożna we Włoszech jest bardziej taktyczna i defensywna. Musisz mieć tam bardzo mocną psychikę i wiedzieć, jak się gra - powiedział Abiol. - Cristiano jest świetnym piłkarzem z ogromnym potencjałem, ale we Włoszech będzie mu o wiele trudniej strzelić 40 goli - dodał.

CR7 jeszcze nie trafił w oficjalnym meczu dla Juventusu, mimo, że jego zespół ma na koncie już siedem zdobytych bramek po meczach z Chievo, Lazio i Parmą. Portugalczyk zanotował tylko jedną asystę. Nie ma jednak powodów do paniki. Jak zauważył Albiol Ronaldo zaczął sezon równie wolno, jak w poprzednim roku. - Nie strzelił gola ani na rozpoczęcie, ale zakończył sezon z przytłaczającymi liczbami - skomentował.

 

Mimo odważnego stwierdzenia Abiol chyba nie jest do końca przekonany, że Ronaldo nie będzie w stanie osiągnąć równie dobrego wyniku w lidze włoskiej. - Jeśli Ronaldo w swojej karierze co sezon osiąga takie wyniki to to nie jest przypadek - dodał.

Ronaldozdobył 44 bramki dla Realu w ostatnim sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, a także czterokrotnie trafiał dla Portugalii na mistrzostwach świata. Od początku swojej kariery dziewięć razy przekraczał granicę 40 bramek, sześciokrotnie zdobył ich 50, a w sezonach 2011/2012 i 2014/2015 aż 60!