Djokovic: Uczysz się, kiedy masz chwile zwątpienia

Tenis
Djokovic: Uczysz się, kiedy masz chwile zwątpienia
fot. PAP

Novak Djokovic pokonał w trzech setach Juana Martina del Potro w finale US Open. To jego czternasty tytuł wielkoszlemowy, a trzeci wywalczony w Nowym Jorku.

Po finale wielkoszlemowego US Open, w którym Serb Novak Djokovic pokonał Argentyńczyka Juana Martina del Potro 6:3, 7:6 (7-4), 6:3, powiedzieli:

 

Djokovic: Kiedy na początku tego roku przeszedłem operację łokcia, to mogłem naprawdę zrozumieć, przez co przechodził wcześniej Juan Martin (del Potro przez dwa lata zmagał się głównie z kłopotami z nadgarstkami). Uczysz się za sprawą przeciwności losu... kiedy masz chwile zwątpienia, gdy rzeczy się układają się po twojej myśli.

 

- Miałem nadzieję, że Pete Sampras (Djokovic zrównał się z nim w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych) będzie tu dziś wieczorem. Chciałem mu tylko powiedzieć: "Pete, kocham cię, jesteś moim idolem".

 

Del Potro: Nie jest mi łatwo teraz przemawiać, ale kocham was, ludzie. Jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwy, że znów zagrałem tu w finale przeciwko wspaniałemu idolowi. On dobrze wie, że jest jednym z moich przyjaciół w tourze. 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze