UFC: Niepokonana zawodniczka zawalczy z Jędrzejczyk lub Kowalkiewicz?

Sporty walki
UFC: Niepokonana zawodniczka zawalczy z Jędrzejczyk lub Kowalkiewicz?
fot. PAP

Tatiana Suarez (7-0, 2 KO 3 SUB) nie dała najmniejszych szans Carli Esparzie (13-6, 3 KO, 4 SUB)pokonując ją ciosami w parterze podczas gali UFC 228. Amerykanka przyznała, że jest gotowa na największe wyzwania, w tym walkę w Joanną Jędrzejczyk (14-2, 4 KO, 1 SUB).

Niepokonana Suarez podczas UFC 228 wygrała z pierwszą mistrzynią kategorii słomkowej. Esparza była długimi momentami bezradna, ostatecznie przegrała przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze). Co więcej zwyciężczyni przyjęła zaledwie sześć ciosów, a pojedynek trwał prawie pełne trzy rundy.

 

Na konferencji prasowej po gali Amerykanka przyznała, że jest zadowolona z występu. Wypowiedziała się również na temat swojej przyszłości. - Jeśli nie dostanę walki o pas, to zapewne zmierzę się z przegraną pojedynku Andrade - Kowalkiewicz. Wezmę to starcie, zdominuję rywalkę i wtedy doczekam się walki o tytuł - stwierdziła.

 

Pojedynek Karoliny Kowalkiewicz (12-3, 1 KO, 2 SUB) z Jessicą Andrade zakończył się szybką wygraną Brazylijki. Wywnioskować więc można, że Polka zmierzy się teraz z Amerykanką. Ta jednak zapytana o ewentualny pojedynek z Jędrzejczyk odpowiedziała, że chciałby wyjść do oktagonu z "JJ".

 

Na koniec Suarez dodała, że na jednym z treningów udało jej się obalić... Lorenza Larkina, zawodnika kategorii półśredniej. Zapaśnicze umiejętności Amerykanki są znane nie od dziś. Z tego powodu często porównywana jest do mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze