Barcelona i Girona chcą zagrać w Miami

Piłka nożna
Barcelona i Girona chcą zagrać w Miami
fot. PAP

Dwa kluby hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej - mistrz kraju Barcelona i Girona wystąpiły do krajowej federacji (RFEF) o wydanie zgody na rozegranie zaplanowanego na 26 stycznia 2019 spotkania ligowego na stadionie Hard Rock w Miami w USA.

Jak napisano w oficjalnym wystąpieniu, wniosek został złożony na prośbę grupy fanów obu zespołów z USA, którzy - po pozytywnej decyzji - są nawet gotowi finansowo zrekompensować posiadaczom stałych kart wstępu zespołu Girony fakt, że nie obejrzą "na żywo" pojedynku z wielką Barceloną.

 

Na razie swojej opinii dotyczącej tej propozycji nie ujawnił Hiszpański Związek Piłkarzy (AFE), generalnie przeciwny działaniom szefów La Ligi, którzy nawiązali współpracę z międzynarodową firmą producencką Relevent. W jej efekcie powstał projekt, który przewiduje podpisanie 15-letniej umowy dotyczącej rozgrywania jednego meczu ligowego w sezonie w USA.

 

Władze La Ligi mają w najbliższych dniach przedstawić AFE szczegółową dokumentację dotyczącą projektu rozgrywania spotkań ligowych w Ameryce.

 

Początkowo propozycja nie spotkała się z pozytywną reakcją ze strony Girony, której władze były zdania, że mecz z mistrzem kraju "u siebie" może być doskonałą promocją regionu. Dopiero obietnice finansowe przekonały Gironę i jej działaczy.

 

Uzyskanie zgody hiszpańskiej federacji piłkarskiej będzie dopiero pierwszym etapem. Konieczna będzie także zgoda UEFA, amerykańskiej federacji piłkarskiej i oraz AFE.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie