Piękny gest Rakowa! Zafunduje piwo tym, którzy na nich postawili!

Piłka nożna

Jest to taka nasza niecodzienna, nieco spontaniczna akcja. Widzieliśmy w mediach społecznościowych, że ten wynik był traktowany w kategoriach niespodzianki. Dlatego ci kibice, którzy postanowili zagrać na Raków dostaną od nas rekompensatę. Na nasz zespół zawsze warto stawiać – powiedział rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa, Radosław Baran. O co dokładnie chodzi?

W minioną niedzielę ekipa Rakowa Częstochowa grała na wyjeździe z Garbarnią Kraków na stadionie Wisły Kraków. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli przyjezdni, którzy są liderami w Fortuna 1 Lidze i głównym kandydatem do awansu do Lotto Ekstraklasy. Wydawało się, że podopieczni Marka Papszuna zainkasują pewny triumf w starciu z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej.

 

Stało się zupełnie inaczej, ponieważ rozpędzony w ostatnich tygodniach RKS tylko zremisował z Garbarnią 1:1. Rzutu karnego w samej końcówce nie wykorzystał Dariusz Formella. Dla wielu kibiców była to sporego kalibru niespodzianka, a dla tych, którzy postawili na częstochowian w zakładach bukmacherskich u sponsora ligi – było to olbrzymie rozczarowanie. Z pewnością nie brakowało takich, którzy zmuszeni byli wyrzucić kupon do kosza właśnie ze względu na rezultat w Grodzie Kraka.

 

Z tej okazji klub spod Jasnej Góry wpadł na ciekawy i oryginalny pomysł, aby chociaż w minimalnym stopniu zrekompensować straty. Raków popisał się miłym gestem i tym, którzy zapłacili za triumf czerwono-niebieskich… postawią piwo na najbliższym meczu ligowym ze Stalą Mielec.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie