PŚ w rugby: Książę Akishino obejmie honorowy patronat

Inne
PŚ w rugby: Książę Akishino obejmie honorowy patronat
fot. Polsat Sport

- Jego Wysokość książę Akishino, młodszy brat następcy japońskiego tronu, obejmie honorowy patronat nad Pucharem Świata w rugby, imprezie o randze mistrzostw świata - poinformował komitet organizacyjny. Turniej odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni jesienią 2019 roku.

Oficjalna uroczystość będzie miała miejsce 20 września, dokładnie na rok przed rozpoczęciem prestiżowej imprezy, której gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Japonia (i w ogóle kraj azjatycki).

"Objęcie tej roli przez Jego Wysokość to dla nas - organizatorów i partnerów turnieju - wielkie wsparcie i motywacja do jeszcze cięższej pracy nad przygotowaniem tego wspaniałego i monumentalnego turnieju" - powiedział Fujio Mitarai przewodniczący komitetu organizacyjnego PŚ cytowany na stronie insidethegames.biz.

Będzie to dziewiąta edycja zmagań najlepszych zawodników rugby. PŚ ma rangę mistrzostw globu i jest rozgrywany co cztery lata. Pierwszym triumfatorem była w 1987 r. Nowa Zelandia. W ostatnim turnieju, w 2015 roku w Anglii, ponownie triumfowali zawodnicy z tego państwa antypodów.

Mecze odbywać się będą na 12 japońskich stadionach. Zainteresowanie PŚ jest w Japonii ogromne. Wpłynęło 2,5 miliona aplikacji na zakup wejściówek, a w pierwszym terminie, w czerwcu, sprzedano aż 70 procent biletów.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze