Shevchenko podczas gali UFC 228 miała zmierzyć się z byłą już mistrzynią Nicco Montano. Amerykanka bronić wywalczonego w zeszłym roku tytułu, ale ze względów jej problemów zdrowotnych walka w Dallas została odwołana. Kilka godzin później największa organizacja MMA na świecie poinformowała o pozbawieniu jej pasa.

W audycji "The Ariel Helwani MMA Show" Shevchenko przyznała, że nie ma ochoty raz jeszcze przygotowywać się do walki z Montano i z przyjemnością stoczyłaby walkę z inną zawodniczką.

- Muszę iść dalej, a nie stać w miejscu. Ona musi pokazać, że zasługuje na ponowną walkę o tytuł. Musi pokazać, że jest na to gotowa. Teraz chyba jest nieco inaczej - powiedziała reprezentantka Peru.

Shevchenko zasugerowała również, że jest otwarta również na konfrontację z Joanną Jędrzejczyk. Obie panie miały już okazję trzykrotnie rywalizować na zasadach muay thai i za każdym razem lepsza okazywała się urodzona w Biszkeku zawodniczka, choć emocji w trakcie ich walk nie brakowało.

- Mam już swoją historię z Joanną w muay thai i możemy zacząć naszą historię w MMA. Nie widzę przeszkód. Wszyscy fani chcieliby to zobaczyć. Jestem gotowa na każdego. Nieważne, kto to będzie i jeśli ona jest gotowa, to ja też - zaznaczyła Shevchenko.

Reprezentantka Peru, podobnie jak Jędrzejczyk, w MMA doznała tylko dwóch porażek z rąk jednej zawodniczki. W przypadku Shevchenko koszmarem dwukrotnie okazała się Amanda Nunes. 30-latka ostatnią walkę stoczyła w lutym bieżącego roku, kiedy pokonała w dominujący sposób Priscilę Cachoeirę.

Transmisja gali UFC w Moskwie z udziałem Jana Błachowicza oraz Marcina Prachnio już w najbliższą sobotę!

Plan transmisji gali UFC Fight Night w Moskwie:

16:45 (Polsat Sport Fight) - karta wstępna z walką Marcina Prachnio
19:00 (Polsat Sport Extra) - studio
20:00 (Polsat Sport Extra) - karta główna z walką Jana Błachowicza