Polska - Kuba: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka

Czas na pierwszy mecz biało-czerwonych na mistrzostwach świata w siatkówce 2018: Polska - Kuba. Polacy bronią w Bułgarii i we Włoszech tytułu zdobytego przed czterema laty w Polsce. Transmisja meczu Polska - Kuba w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Cztery lata temu biało-czerwoni kroczyli na mistrzostwach świata w siatkówce od zwycięstwa do zwycięstwa. Po drodze do złota przydarzyła im się tylko jedna porażka - ze Stanami Zjednoczonymi. Polski mundial nasi siatkarze rozpoczęli od triumfu nad Serbią na Stadionie Narodowym, a później w pokonanym polu zostawili między innymi Rosjan, Niemców czy Brazylijczyków. Tych ostatnich po raz drugi pokonali również w finale rozegranym w katowickim Spodku.

Teraz droga podopiecznych Vitala Heynena po obronę tytułu rozpoczyna się w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie, gdzie na inaugurację zmierzymy się z Kubańczykami. Rywal to najmłodsza z drużyn uczestniczących w imprezie współorganizowanej przez Bułgarię i Włochy. Poza tym w fazie grupowej będziemy rywalizowali z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i gospodarzami Bułgarią. W pierwszej fazie 24 uczestników zostało podzielonych na cztery grupy. Z każdej z nich do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze ekipy.

Drugi etap turnieju, który z udziałem 16 zespołów rozpocznie się 21 września, również będzie się składał czterech grup. Przypisanie do jednej z nich nastąpi w oparciu o zajęte w tabeli miejsce. W ostatniej fazie grupowej rywalizacja toczyć się już będzie tylko w Turynie. Sześć zespołów podzielonych na dwie grupy walkę o półfinały rozpocznie 26 września. Po dwie najlepsze drużyny zdobędą przepustkę do strefy medalowej. Półfinały rozegrane zostaną 29, a mecze o medale 30 września.

Pierwszy rywal

Kubańczycy, z którymi zmierzymy się na inaugurację, nie należą do faworytów grupy D. Wyróżnia ich przede wszystkim młody wiek - tylko dwóch siatkarzy ma więcej niż 24 lata. Zespół oparty jest na zawodnikach, którzy rok temu rywalizowali w czempionacie globu juniorów. Dotarli wówczas do finału, w którym ulegli biało-czerwonym 0:3. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie tych ekip w drugiej fazie tego turnieju. Wśród biało-czerwonych byli wówczas Bartosz Kwolek i Jakub Kochanowski, którzy są obecnie w składzie "dorosłej" reprezentacji Polski, a prowadził ich wtedy Sebastian Pawlik, obecny asystent Vitala Heynena.

Co o Kubańczykach sądzi Vital Heynen, który reprezentację Polski prowadzi od maja 2018 roku? - Mają młodych, bardzo dobrych skrzydłowych. Byłem pod wrażeniem poziomu, jaki prezentują. Nie możemy pozwolić, by mieli oni dobrze wystawione piłki do siatki, bo wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że skończą akcję punktem. Pozostaje mieć nadzieję, że siatkówka to nie tylko atak - mówi belgijski szkoleniowiec.

- Osobiście, nie mogę się już doczekać pierwszego starcia z Kubą - mówi Dawid Konarski. - Było troszeczkę czasu do tego turnieju, przez te przygotowania i teraz, ten głód siatkówki jest naprawdę spory. Każdego aż nosi, aby w końcu zagrać to spotkanie i mam nadzieje, że to jest dobrą wróżbą przed zbliżającymi się mistrzostwami – zaznacza atakujący reprezentacji Polski.

W kadrze na MŚ 2018 znalazło się pięciu siatkarzy, którzy wywalczyli mistrzostwo świata w 2014 roku. Rozgrywający Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski na środku siatki oraz Paweł Zatorski na pozycji libero przeważnie zaczynali mecze w wyjściowej szóstce. Swój spory wkład w złoty medal wnieśli również przyjmujący Michał Kubiak oraz atakujący Dawid Konarski, który był zmiennikiem Mariusza Wlazłego.

Transmisja meczu Polska - Kuba w Polsacie Sport i Super Polsacie od 19:20. Dzień z mistrzostwami świata rozpoczniemy jednak w Polsacie Sport od pojedynku Francja - Chiny o 12:50. Następnie zaprosimy państwa do naszego studia, by o 15:50 zameldować się na spotkaniu Iran - Portoryko. Później przyjdzie już czas na emocje związane tylko z meczem reprezentacji Polski. Początek spotkania o 19:30.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze