ITU World Triathlon Series w Gold Coast już w ten weekend! Transmisja w PSE

Inne

W ten weekend zakończy się rywalizacja elity w ITU World Triathlon Series. Czołowi zawodnicy i zawodniczki walczyli o tytuł w ośmiu miastach na całym świecie. Finałowe zawody odbędą się w australijskim Gold Coast.

Jako pierwsze finałową rywalizacje zaczną panie. To będzie bardzo zacięta walka bo liderkę światowego rankingu Amerykankę Katie Zaferes od drugiej Brytyjki Vicky Holland dzielą zaledwie 34 punkty. Holland w efektownym stylu wygrała ostatnie zawody w Montrealu i wydaje się, że pod koniec sezonu jej forma osiągnęła szczyt. Brytyjki są w tym sezonie bardzo mocne. Trzecia jest Georgia Taylor Brown a czwarta Jessica Lermonth. Szóste miejsce w stawce zajmuje Jodie Stimpson.
 
Vicky Holland: Przed Gold Coast sprawa tytułu pozostaje otwarta i to dodaje tej rywalizacji smaczku. Wygrałam w tym sezonie już trzecie zawody. Cieszę się, bo to dość nieoczekiwany wynik. Skoro zaszłam już tak daleko , to teraz nie ma wyjścia i trzeba powalczyć o tytuł.
 
Zupełnie inna sytuacja jest u panów. Zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Mario Mola. Hiszpan ma w generalce aż 824 punkty przewagi nad drugim Australijczykiem Jacobem Birthwistle. Mola jest znakomitym biegaczem. W Montrealu po pływaniu i jeżdzie na rowerze miał ponad minutę starty do Norwega Kristiana Blumenfelda a mimo to wyprzedził go w efektownym stylu i wbiegł na mete 16 sekund przed rywalem.
 
Mario Mola: Wyścig był niesamowity ale rywalizacja z Kristianem bardzo mnie nakręciła. Wiedziałem ,że musze go dogonić i tak się stało. Ale w Gold Coast wiele jeszcze może się zdarzyć.
 
Rywalizacje najlepszych triathlonistów świata będzie można śledzić w sobotę i niedzielę. Transmisje w Polsacie Sport Extra.
Marcin Wiciński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 13.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie