MŚ w siatkówce: Słowenia wyszła zwycięsko ze starcia z Japonią

Reprezentacja Słowenii pokonała Japonię 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 13:25) w meczu grupy A siatkarskich mistrzostw świata.

Zespoły nie do końca wiedziały, czego mogą się po sobie spodziewać, bowiem grały ze sobą zaledwie dwa razy w Lidze Światowej w 2017 roku. Za pierwszym razem lepsi okazali się Japończycy po zaciętym tie-breaku, a w drugim bez straty seta triumfowali Słoweńcy.

Starcie na mistrzostwach świata lepiej rozpoczęło się dla Słoweńców. Pierwszą odsłonę wygrali 25:20. W drugiej nawiązała się wyrównana walka, lecz nieco lepsi okazali się Japończycy doprowadzając do wyrównania. W kolejnych dwóch setach górą byli już Słoweńcy.

Drugie zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Slobodana Kovaca awansować na drugie miejsce w tabeli grupy A.

Japonia - Słowenia (20:25, 25:22, 20:25, 13:25)

Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Masahiro Yanagida, Yuji Nishida, Yuki Ishikawa, Taishi Onodera, Satoshi Tsuiki (L), Taichiro Koga (L) oraz  Issei Otake, Yamato Fushimi, Masahiro Sekita

Słowenia: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Mitja Gasparini, Dejan Vincic, Tine Urnaut,      Klemen Cebulj, Jani Kovacic (L) oraz Toncek Stern, Alen Šket