W czerwcu 2017 roku funkcję prezesa objął Adam Dzwonkowski, za którym opowiedziało się 33 delegatów, a 26 było za... Jedynakiem. Ku zaskoczeniu środowiska szachowego trzy miesiące temu Dzwonkowski złożył rezygnację, uzasadniając ją sprawami osobistymi.

„W związku ze zmianą priorytetów życiowych nie jestem w stanie kontynuować pracy w zarządzie związku i z tego powodu muszę swoją misję zakończyć wcześniej, niż planowałem. Nie oznacza to, że wycofuję się z życia szachowego; zamierzam w innej formule działać na rzecz naszej dyscypliny oraz wspierać nowe władze" - skomentował swoją rezygnację Dzwonkowski.

Ustępujący prezes podziękował wszystkim osobom za współpracę, podkreślając, że "w tym czasie nastąpiło wiele pozytywnych zmian w polskich szachach i cieszę się, że miałem możliwość w tym uczestniczyć".

Radosław Jedynak urodził się 9 czerwca 1982 roku w Warszawie. Grę w szachy poznał w wieku trzech lat od swojego ojca, a cztery lata później wziął udział w swym pierwszym turnieju, zwyciężając w mistrzostwach dzielnicy Ochota. W roku 1994 wystąpił w mistrzostwach świata do lat 12, w których podzielił trzecie miejsce z późniejszym mistrzem globu Ukraińcem Rusłanem Ponomariowem.

W latach 1999–2005 zaprzestał wyczynowego uprawiania szachów, poświęcając się w tym czasie edukacji. Ukończył studia na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz publicystyce szachowej. W roku 2005 powrócił do aktywnej gry turniejowej i wkrótce otrzymał tytuł arcymistrza.