Makabryczna kontuzja 17-latka w hicie Eredivisie (WIDEO)

Piłka nożna

W spotkaniu otwierającym niedzielne zmagania w lidze holenderskiej doszło do niezwykle pechowego starcia, które może zaważyć na całej karierze dopiero 17-letniego napastnika AZ Alkmaar, Myrona Boadu. Rewelacja początku sezonu Eredivisie prawdopodobnie doznała otwartego złamania nogi w starciu z obrońcą Feyenoordu.

Zaledwie 17-letni Boadu świetnie rozpoczął sezon, stając się motorem napędowym AZ z trzema golami. Do świetnego dorobku dorzucił asystę już w 5. minucie starcia na szczycie z Feyenoordem, jednak na boisku pozostał jeszcze raptem przez pół godziny.
 
Gdy młodziutki Holender szarżował lewym skrzydłem, został wycięty równo z trawą przez Erica Botteghina. Sędziowie nie zauważyli nawet przewinienia, tymczasem nogi 17-latka ułożyły się w bardzo pechowy sposób, skutkiem czego stopa wygięła się nienaturalnie.
 
Zajście, które na pozór nie wyglądało tak groźnie, może skończyć się dla Boadu tragedią i wieloma miesiącami przerwy od futbolu. Po interwencji lekarzy 17-latek został zniesiony ze stadionu na noszach.
 
Fatalna kontuzja w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze