MŚ w kolarstwie: Nibali i Aru w kadrze Włoch

Inne
MŚ w kolarstwie: Nibali i Aru w kadrze Włoch
fot. PAP

Vincenzo Nibali i Fabio Aru - kolarze dalecy od wysokiej formy w hiszpańskiej Vuelcie (odpowiednio 59. i 23. lokata) - znaleźli mimo to uznanie w oczach Davide Cassaniego, selekcjonera kadry Italii na rozpoczynające się w niedzielę w Innsbrucku mistrzostwa świata.

Nibali - zwycięzca wszystkich trzech wielkich tourów i Aru - triumfator Vuelty 2015 - są w gronie 12 kandydatów do startu w wyścigu o tęczową koszulkę.

 

Zdaniem szkoleniowca ogromne doświadczenie obu kolarzy i ich pozycja w reprezentacyjnym zespole pozwala mieć nadzieje, że przez blisko dwa tygodnie dzielące od startu w wyścigu elity ze startu wspólnego (30 września) są w stanie przygotować się do tak ważnego występu.

 

W ekipie znalazł się także Gianni Moscon, uznawany za "enfant terrible" włoskiego kolarstwa. Kolarzowi ekipy Sky przed kilkoma dniami zakończyła się kara zawieszenie za uderzenie rywala podczas wyścigu.

 

Wśród wybrańców Cassaniego, który będzie mógł posłać do boju ośmiu zawodników, są ponadto: Gianluca Brambilla, Dario Cataldo, Damiano Caruso, Davide Formolo, Franco Pellizzotti, Domenico Pozzovivo, Davide Villella i Giovanni Visconti.

 

Do startu w jeździe indywidualnej na czas przygotowują się natomiast Fabio Felline i Alessandro De Marchi.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie