Bułgaria pokonana! Polscy siatkarze wygrali grupę D

Spotkaniem z reprezentacją Bułgarii zakończyli polscy siatkarze rywalizację w pierwszej fazie grupowej mistrzostw świata 2018. Podopieczni Vitala Heynena wygrali w Warnie z gospodarzami turnieju 3:1.

Na mistrzostwach świata siatkarzy reprezentanci Polski kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa! W Warnie ograli kolejno: Kubę (3:1), Portoryko (3:0), Finlandię (3:1) oraz Iran (3:0). Siatkarze reprezentacji Bułgarii zanotowali wcześniej porażkę – 1:3 z Iranem; w pozostałych meczach zgarnęli komplet punktów, pokonując Finlandię (3:0), Portoryko (3:0) oraz Kubę (3:0).

Bułgarzy przed rozpoczęciem imprezy mieli sporo kłopotów. Z powodu kontuzji nie gra atakujący Cwetan Sokołow – największa gwiazda tej reprezentacji. W składzie na MŚ zabrakło również doświadczonego rozgrywającego Gjorgi Bratojewa, a także kolejnego atakującego – Bojana Jordanowa. Jak by tego było mało, podczas sierpniowych spotkań kontrolnych doszło do awantury Władimira Iwanowa z trenerem Plamenem Konstantinowem, po której libero opuścił reprezentację.

Premierowa odsłona meczu Polska – Bułgaria nie miała wielkiej historii. Biało-czerwoni wypracowali sobie znaczącą przewagę w środkowej części (16:8) i pewnie wygrali 25:14, kapitalnie grając w tej partii blokiem. Drugi set był już dużo bardziej zacięty. Tym razem to Bułgarzy, którzy poprawili zagrywkę, uzyskali przewagę (13:16, 18:23). W końcówce Polacy byli o krok od odrobienia strat, dzięki udanym serwisom Jakuba Kochanowskiego (22:23), jednak to gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa w secie, po ataku Todora Skrimowa (23:25).

W trzeciej partii przeważali Polacy (8:6, 16:10, 20:14), ale w końcówce pozwolili rywalom na zmniejszenie strat (22:20). W końcówce oglądaliśmy wiele zepsutych zagrywek po obu stronach, a jedna z nich zakończyła seta (25:22). Wygrana w tym secie zagwarantowała Polakom pierwsze miejsce w grupie D, ale żadna ze stron nie rezygnowała – w kolejnej fazie będzie się przecież liczył każdy punkt. Czwarta odsłona do końca trzymała w napięciu. Przy stanie 23:23 Polacy zablokowali atak rywali, a w kolejnej akcji Michał Kubiak zakończył mecz (25:23).

Polacy lepiej punktowali w ataku (53–45), blokiem (12–8), zagrywką (7–4); obie ekipy popełniły podobną ilość błędów własnych (27–26). Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (21), Michał Kubiak (18), Artur Szalpuk (12) – Polska; Walentin Bratojew (19) – Bułgaria.

Mistrzowie świata wygrali grupę D. Awans z pierwszego miejsca oznacza, że biało-czerwoni pozostaną w Warnie na kolejną fazę turnieju.

Polska – Bułgaria 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:23)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Aleksander Śliwka.
Bułgaria: Nikołaj Uczikow, Swetosław Gocew, Georgi Seganow, Todor Skrimow, Walentin Bratojew, Wiktor Josifow – Teodor Salparow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Rozalin Penczew, Teodor Todorow, Nikołaj Nikołow, Mirosław Gradinarow.

Mecz zakończony
Polska
3:1
Bułgaria
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Bułgaria 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:23) Michał Kubiak skończył mecz! Polacy wychodzą z grupy z kompletem punktów!

Polska – Bułgaria 2:1, 24:23 Skuteczny blok i piłka meczowa dla reprezentacji Polski!

Polska – Bułgaria 2:1, 23:23 Walentin Bratojew przestrzelił zagrywkę. Bułgarski trener poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 2:1, 22:23 Czas dla Vitala Heynena. Mszczą się seryjnie psute zagrywki... Bułgarzy mają punkt przewagi.

Polska – Bułgaria 2:1, 22:21 Plamen Konstantinow poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 2:1, 21:21 Skutecznie Walentin Bratojew

Polska – Bułgaria 2:1, 19:18 Michał Kubiak z prawej strony. Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Bułgaria 2:1, 18:18 Damian Schulz zaserwował w siatkę.

Polska – Bułgaria 2:1, 17:17 Nikołaj Nikołow skutecznie ze środka.

Polska – Bułgaria 2:1, 16:14 Tym razem skutecznie Bartosz Kurek. Dwa oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 2:1, 15:14 Bartosz Kurek zaatakował w aut.

Polska – Bułgaria 2:1, 14:12 Walentin Bratojew zaatakował po dłoniach Polaków, co pokazała weryfikacja.

Polska – Bułgaria 2:1, 14:11 Seria Polaków przy zagrywce Piotra Nowakowskiego!

Polska – Bułgaria 2:1, 11:11 Piotr Nowakowski ze środka.

Polska – Bułgaria 2:1, 10:11 Skuteczny blok Bułgarów.

Polska – Bułgaria 2:1, 10:9 Miroslaw Gradinarow zablokowany!

Polska – Bułgaria 2:1, 8:9 Miroslaw Gradinarow skutecznie w ataku.

Polska – Bułgaria 2:1, 7:8 Punkt zaliczki Bułgarów na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 2:1, 7:7 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

Polska – Bułgaria 2:1, 6:6 Przestrzelona zagrywka Polaków.

Polska – Bułgaria 2:1, 5:3 Bartosz Kurek - as serwisowy.

Bułgar pokazał Kubiakowi środkowy palec! Kartka także dla Heynena (WIDEO)

Niezwykle wyrównane spotkanie reprezentacji Polski z Bułgarią prokurowało nerwowe sytuacje z obu stron siatki. W jednej z akcji upust emocjom dał Georgi Bratojew, który prowokował Michała Kubiaka. Po otrzymaniu żółtej kartki Bułgar... pokazał środkowy palec w kierunku naszego kapitana! Biało-czerwoni walczyli o pierwsze miejsce w grupie D z reprezentacją gospodarzy, Bułgarią.

Polska – Bułgaria 2:1, 3:3 Wyrównany początek seta.

Polska – Bułgaria 2:1, 3:1 Jakub Kochanowski zdobył punkt ze środka.

Polska – Bułgaria 2:1, 2:1 Rozpoczęła się czwarta odsłona.

Polska – Bułgaria 2:1 (25:14, 23:25, 25:22) Przestrzelona zagrywka Bułgarów. Polacy wygrali seta, a zarazem zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D.

Polska – Bułgaria 1:1, 24:21 Seria zepsutych zagrywek po obu stronach. Piłka setowa dla Polski!

Polska – Bułgaria 1:1, 23:20 Nikołaj Penczew przestrzelił zagrywkę.

Polska – Bułgaria 1:1, 22:20 Bułgarzy tracą już tylko dwa punkty...

Polska – Bułgaria 1:1, 22:18 Dotknięcie siatki po stronie Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:1, 21:18

Polska – Bułgaria 1:1, 20:17 Wiktor Josifow - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 1:1, 20:16 Zablokowany Michał Kubiak. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 1:1, 20:14 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego ze środka.

Polska – Bułgaria 1:1, 19:13 Skuteczny atak Damiana Schulza.

Polska – Bułgaria 1:1, 17:12 Artur Szalpuk zaatakował w aut.

Polska – Bułgaria 1:1, 16:10 Nikołaj Penczew zaatakował po przerwie.

Polska – Bułgaria 1:1, 16:9 Wyraźna przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:1, 15:8 Piotr Nowakowski skutecznie ze środka!

Polska – Bułgaria 1:1, 14:7 Miroslaw Gradinarow zaatakował w aut chwilę po wejściu na boisko. Plamen Konstantinow wziął drugi czas.

Polska – Bułgaria 1:1, 13:7 Nieporozumienie po stronie Bułgarów po ataku Michała Kubiaka

Polska – Bułgaria 1:1, 11:7 Bartosz Kurek zablokowany.

Polska – Bułgaria 1:1, 11:6 Seria Polaków po pierwszej przerwie!

Polska – Bułgaria 1:1, 10:6 O czas poprosił trener Plamen Konstantinow.

Polska – Bułgaria 1:1, 8:6 Dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:1, 7:5 Atak blok-aut w wykonaniu Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Bułgaria 1:1, 6:4 Skutecznie Artur Szalpuk

Polska – Bułgaria 1:1, 4:4 Kapitalna walka. Todor Skrimow zdołał skończyć tę akcję.

Polska – Bułgaria 1:1, 4:3 Cztery piłki z rzędu dla Polaków.

Polska – Bułgaria 1:1, 3:3 Bartosz Kurek! Polacy szybko odrobili straty.

Polska – Bułgaria 1:1, 2:3 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Bułgaria 1:1, 0:3 Świetny początek Bułgarów. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 1:1, 0:2 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Bułgaria 1:1 (25:14, 23:25) Bułgarzy wyrównali stan meczu. Todor Skrimow zakończył seta skutecznym atakiem.

Polska – Bułgaria 1:0, 22:24 Jakub Kochanowski tym razem przestrzelił. Piłka setowa dla Bułgarii.

Polska – Bułgaria 1:0, 22:23 Jakub Kochanowski - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 1:0, 21:23 Bartosz Kurek zaatakował po bloku.

Polska – Bułgaria 1:0, 20:23 Dziwna, pełna przypadkowych odbić akcja dla Polaków... Trener Bułgarów wziął czas.

Polska – Bułgaria 1:0, 18:23 Efektowny atak Walentina Bratojewa.

Polska – Bułgaria 1:0, 18:22 Wiktor Josifow wpadł w siatkę.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:21 Bartosz Kurek tym razem przestrzelił.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:20 Bartosz Kurek - as serwisowy (114 km/h). O czas poprosił szkoleniowiec Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:0, 15:20 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

Polska – Bułgaria 1:0, 15:18 Skuteczny atak Bartosza Kurka

Polska – Bułgaria 1:0, 13:17 Todor Skrimow znów skuteczny na kontrze. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 1:0, 13:16 Todor Skrimow atakiem w dziewiąty metr ustalił wynik na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:0, 13:15 Wiktor Josifow przestrzelił zagrywkę.

Polska – Bułgaria 1:0, 11:14 Żółta kartka dla Walentina Bratojewa. Po chwili żółtą kartkę zobaczył również Vital Heynen.

Polska – Bułgaria 1:0, 11:13 Udana kiwka Damiana Schulza.

Polska – Bułgaria 1:0, 9:12 Nikołaj Uczikow skończył kontrę Bułgarów. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Bułgaria 1:0, 9:10 Artur Szalpuk obił blok rywali.

Polska – Bułgaria 1:0, 8:10 Rozkręcają się Bułgarzy...

Polska – Bułgaria 1:0, 8:8 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Bułgaria 1:0, 7:8 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:0, 6:6 Wiktor Josifow - as serwisowy (106 km/h). Piłka po taśmie przeszła na polską stronę.

Polska – Bułgaria 1:0, 6:4 Bartosz Kurek skutecznie z prawej strony.

Polska – Bułgaria 1:0, 5:3 Zepsute zagrywki po obu stronach.

Polska – Bułgaria 1:0, 3:2 Artur Szalpuk zaatakował bez bloku, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Bułgaria 1:0, 1:0 Artur Szalpuk zdobył pierwszy punkt w drugim secie.

Polska – Bułgaria 1:0 (25:14) Kolejny blok Polaków zakończył tę jednostronną odsłonę.

Polska – Bułgaria 0:0, 24:14 Pojedynczy blok Artura Szalpuka i piłka setowa dla Polaków!

Polska – Bułgaria 0:0, 23:14 Bartosz Kurek przedarł się przez blok rywali.

Polska – Bułgaria 0:0, 22:14 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Bułgaria 0:0, 21:13 As serwisowy Damiana Schulza, co pokazała weryfikacja. Trener Bułgarów poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 0:0, 20:13 Michał Kubiak sprytnie zagrał na siatce.

Polska – Bułgaria 0:0, 19:12 Przestrzelona zagrywka Bułgarów.

Polska – Bułgaria 0:0, 18:12 Mimo sześciu punktów przewagi, trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 0:0, 18:11 Skuteczna kontra Bułgarów.

Polska – Bułgaria 0:0, 17:9 Bartosz Kurek skutecznie na prawym ataku.

Polska – Bułgaria 0:0, 16:9 Walentin Bratojew tym razem szczęśliwie obił blok Polaków.

Polska – Bułgaria 0:0, 16:8 Wysoka przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 0:0, 15:8 Zablokowany tym razem Walentin Bratojew!

Polska – Bułgaria 0:0, 14:8 Nikołaj Uczikow zablokowany.

Polska – Bułgaria 0:0, 12:8 Michał Kubiak zaserwował w siatkę, ale Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Bułgaria 0:0, 11:6 Fabian Drzyzga - as serwisowy. Trener Płamen Konstantinow poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 0:0, 10:6 Skuteczna kiwka Michała Kubiaka za blok rywali.

10:1 w tie-breaku i przegrali! Wstrząsająca klęska bułgarskich siatkarzy

Reprezentacja Bułgarii będzie ostatnim rywalem polskich siatkarzy w pierwszej fazie grupowej mistrzostw świata. Bułgarzy od zawsze byli drużyną ze sporymi aspiracjami, mieli jednak często ogromnego pecha - nigdy nie zdobyli złotego medalu wielkiej imprezy. 2 października 1970 - Sofia. Finał mistrzostw świata Bułgaria - NRD. Gospodarze byli faworytami, wygrali wszystkie z jedenastu wcześniejszych spotkań.

Polska – Bułgaria 0:0, 8:5 Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Bułgaria 0:0, 7:5 Groźnie to wyglądało! Jeden z Bułgarów nadepnął na stopę Michała Kubiaka, ale szczęśliwie, mimo upadku,  nic się kapitanowi biało-czerwonych nie stało.

Polska – Bułgaria 0:0, 7:3 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Bułgaria 0:0, 6:3 Spokojny początek reprezentacji Polski.

Polska – Bułgaria 0:0, 3:2 Rozpoczął się ostatni mecz grupy D MŚ 2018!

Polska: Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Bartosz Kurek – Paweł Zatorski (libero)
Bułgaria: Giorgij Seganow, Walentin Bratojew, Swietosław Gocew, Nikołaj Uczikow, Wiktor Josifow, Todor Skrimow – Teodor Salparow (libero).

Sędziowie: Vladimir Simonovic (Serbia) – Nathanon Sowapark (Tajlandia).

Obie ekipy są już na parkiecie. Czas na hymny.

Spięcie Kubiaka i Maroufa pod siatką! Posypały się kartki (WIDEO)

Mecze reprezentacji Polski i Iranu zawsze obfitowały w wielkie emocje i spięcia pod siatką. Podobnie było w trakcie poniedziałkowego spotkania na mistrzostwach świata 2018. Sytuacja miała miejsce w trzecim secie przy stanie 21:19 dla Iranu. Michał Kubiak został zablokowany, ale chwilę później zaiskrzyło pomiędzy nim i Saidem Maroufem.

Magiczny serwis Kochanowskiego odmienił losy meczu! Niesamowita seria Polaków (WIDEO)

Reprezentacja Polski wygrała dwa pierwsze sety w starciu z Iranem w ramach MŚ 2018 we Włoszech i Bułgarii, jednak to rywale byli o krok od triumfu w trzeciej partii i tym samym powrotu do spotkania. Przy stanie 19:22 na zagrywce pojawił się jednak Jakub Kochanowski, dzięki któremu odwróciliśmy losy seta i po wspaniałej serii wygraliśmy 3:0!

Kadry obu ekip:

Polska

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz.
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Bułgaria

rozgrywający: Giorgij Seganow, Iwan Stanew.
przyjmujący: Walentin Bratojew, Nikołaj Penczew, Rozalin Penczew, Todor Skrimow.
atakujący: Nikołaj Uczikow, Miroslaw Gradinarow.
środkowi: Swietosław Gocew, Wiktor Josifow, Nikołaj Nikołow, Teodor Todorow.
libero: Petar Karakaczew, Teodor Salparow.

Przypominamy, że dziś rozpoczynają się rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów:

Liga Mistrzów: Relacja i wyniki na żywo

Wraca elitarna Liga Mistrzów! We wtorek odbędzie się pierwsza kolejka Ligi Mistrzów, a hitów nie brakuje. Relacja i wyniki na żywo z Ligi Mistrzów na Polsatsport.pl! Emocje zaczniemy wcześniej niż zwykle, bo już o 18.55. Wtedy odbędą się dwa ciekawie mecze: FC Barcelona - PSV Eindhoven oraz Inter - Tottenham.

Polska - Bułgaria: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Reprezentacja Polski we wtorek starciem z gospodarzami z Bułgarii zakończy grupowe zmagania na siatkarskich mistrzostwach świata. Do zajęcia pierwszego miejsca w grupie D dającego możliwość pozostanie na dalszy etap rozgrywek w Warnie Biało-Czerwoni muszą wygrać zaledwie dwa sety. Transmisja meczu Polska - Bułgaria w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu MŚ siatkarzy Polska – Bułgaria. Początek spotkania o godzinie 19.30.