Fortuna 1 Liga: GKS Katowice - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: GKS Katowice - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W środę polscy pierwszoligowcy nadrobią zaległą, 9. kolejkę Fortuna 1 Ligi, w ramach której udało się rozegrać do tej pory zaledwie trzy mecze. O przerwanie fatalnej serii powalczy GKS Katowice, jednak zadanie to nie będzie łatwe, gdyż na jego drodze stanie rozpędzona Odra Opole. Transmisja meczu GKS Katowice - Odra Opole w Polsacie Sport.

GieKSa notuje fatalny początek sezonu - w pierwszych dziewięciu meczach odniosła jedynie dwa zwycięstwa i poniosła aż sześć porażek! W dodatku przed spotkaniem z Odrą ich morale nie będzie z pewnością wysokie, biorąc pod uwagę cztery przegrane z rzędu (0:2 z Rakowem Częstochowa, 0:1 z GKS Jastrzębie, 1:2 z Chojniczanką Chojnice oraz 0:2 z Chrobrym Głogów). Tak fatalne wyniki skutkują tym, że dowodzona przez Jacka Paszulewicza ekipa zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do swojego środowego rywala traci aż siedem punktów.

Odra jest z kolei na fali wznoszącej po wysokich wygranych z Chrobrym (3:0) oraz "czerwoną latarnią" ligi - Bruk-Bet Termaliką (4:1). W meczach tych na pierwszy plan wysunęło się dwóch piłkarzy OKS-u: Krzysztof Janus oraz Rafał Niziołek. Pierwszy z nich strzelił na ich przestrzeni dwa gole, natomiast drugi zdobył o jedną bramkę więcej. Groźny jest również z pewnością Mariusz Rybicki, który w obecnym sezonie na listy strzelców wpisywał się już trzykrotnie.

W składzie zespołu z Opola znajduje się Szymon Skrzypczak, niegdyś reprezentujący GKS. Natomiast sztab Mariusza Rumaka uzupełnia Piotr Plewnia, który na Bukowej spędził siedem sezonów swojej piłkarskiej kariery. W poprzednich meczach bezpośrednich GieKSa na własnym boisku zremisowała z Odrą 1:1. Natomiast starcie rundy wiosennej - rozegrane przy Oleskiej - skończyło się wygraną 2:1 katowiczan po decydującej bramce Adriana Błąda.

Transmisja meczu GKS Katowice - Odra Opole od godziny 18.45 w Polsacie Sport. Komentują Przemysław Iwańczyk i Janusz Kudyba.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze