Liga Mistrzów: Manchester United rozbił debiutanta. Dwa gole Pogby

Manchester United pokonał 3:0 na wyjeździe debiutujące w rozgrywkach Ligi Mistrzów BSC Young Boys. Katem mistrzów Szwajcarii okazał sie Paul Pogba, który strzelił dwa gole oraz zanotował asystę przy golu Anthony'ego Martiala. W innym meczu grupy H, Valencia na własnym terenie uległa Juventusowi 0:2.

Ekipa z Berna przez pierwsze dwa kwadransy dzielnie się broniła w walce z angielskim gigantem. Szwajcarzy starali się grać uważnie w defensywie i ta sztuka udawała się im do 35. minuty. Wówczas najdroższy w historii piłkarz "Czerwonych Diabłów" - Paul Pogba popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko. Bramkarz BSC Young Boys - David von Ballmoos nie miał nic do powiedzenia przy fantastycznym strzale Francuza.

W samej końcówce pierwszej połowy Kevin Mbabu zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na rzut karny. W 44. minucie jedenastkę pewnie na gola zamienił Pogba. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To ekipa z Old Trafford była stroną przeważającą. Podopieczni Jose Mourinho swoją przewagę udokumentowali po raz trzeci w 66. minucie. Wówczas Pogba zaliczył asystę przy trafieniu swojego rodaka - Martiala.

W doliczonym czasie gry piłkę do bramki skierował również rezerwowy w tym spotkaniu Juan Manuel Mata, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Young Boys Berno - Manchester United 0:3 (0:2)
Bramki: Pogba (35', 44'-karny), Martial (66')

Young Boys: von Ballmoos - Benito, von Bergen, Camara, Mbabu - Sulejmani, Sanogo, Sow (59' Aebischer), Fassnacht (65' Ngamaleu) - Assale, Hoarau (75' Nsame)

Man Utd: de Gea - Shaw, Lindelof, Smalling, Dalot - Pogba (75' Pereira), Matić, Fred (69' Fellaini) - Rashford (69' Mata), Lukaku, Martial

Żółte kartki: Assale - Fred

Sędzia: Deniz Aytekin

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.