Liga Mistrzów: Pewny triumf Bayernu Monachium. Gol Lewandowskiego

Ekipa Bayernu Monachium w pewnym stylu pokonała na wyjeździe Benfikę Lizbona 2:0 w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik dla niemieckiej drużyny otworzył w tym spotkaniu Robert Lewandowski, dla którego było to 46. trafienie w najbardziej elitarnych rozgrywkach piłkarskich w Europie. Wcześniej w tej samej grupie Ajax Amsterdam zdecydowanie okazał się lepszy od AEK Ateny 3:0.

Bayern Monachium przystępował do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta, podobnie jak całej grupy E. Jeszcze w pierwszym kwadransie pierwszej połowy mistrzowie Niemiec udowodnili, że są wyżej notowanym zespołem nie tylko na papierze. W 10. minucie podanie w polu karnym otrzymał Robert Lewandowski, który przyjęciem piłki kapitalnie zwiódł swojego rywala i z odległości kilku metrów pokonał płaskim strzałem po długim rogu bramkarza Benfiki. Dla Polaka był to 46. gol w tych rozgrywkach.

Posiadanie futbolówki było nieznacznie na korzyść Bawarczyków, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje. Szansę na podwyższenie rezultatu miał m.in. Arjen Robben, który jednak przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy – Odisseasem Vlachodimosem. W sumie w pierwszej połowie ekipa z Niemiec oddała cztery celne strzały na bramkę, przy zaledwie jednym Portugalczyków. Do przerwy zasłużenie prowadzili podopieczni Niko Kovaca.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i Bayern ciągle dominował. Podobnie jak w pierwszej części tej konfrontacji, bramka dla przyjezdnych padła w pierwszych dziesięciu minutach od rozpoczęcia rywalizacji. To była kapitalna akcja całego zespołu zapoczątkowana przez Renato Sanchesa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów, mijając po drodze kilku rywali. Następnie Portugalczyk odegrał piłkę do Lewandowskiego, który wypatrzył na lewym skrzydle Jamesa Rodrigueza. Ten świetnym zagraniem obsłużył swojego kolegę z drużyny, który umieścił futbolówkę do pustej bramki. Dla byłego piłkarza oraz wychowanka Benfiki musiało to być wyjątkowe wydarzenie.

Drugi gol dla monachijczyków podciął skrzydła Orłom z Lizbony, którzy mimo ambitnych prób nie mogli niczego wskórać na tle doświadczonych rywali. Dodatkowo bardzo dobrze w bramce spisywał się Manuel Neuer. Ostatnie minuty to wyczekiwanie na końcowy gwizdek, bowiem gospodarze pogodzili się, że tego dnia byli po prostu słabszym zespołem. Lewandowski i spółka zainkasowali zasłużone, premierowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Champions League.

Benfica Lizbona – Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: R. Lewandowski (10.), R. Sanches (54.)

Żółte kartki: L. Fejsa (22.), Jardel (39.) – J. Kimmich (18.), M. Hummels (52.)

Benfica: Odisseas Vlachodimos – Alex Grimaldo, Ljubomir Fejsa, Ruben Dias, Franco Cervi, Haris Seferovic, Eduardo Salvio (Gabriel 62.), Pizzi (Rafa Silva 62.), Jardel, Andre Almeida, Gedson Fernandes (Andrija Zivković 75.)

Bayern: Manuel Neuer – Mats Hummels, Franck Ribery (Serge Gnabry 62.), Javi Martinez (Thomas Muller 88.), Robert Lewandowski, Arjen Robben, James Rodriguez (Leon Goretzka 79.), Jerome Boateng, David Alaba, Joshua Kimmich, Renato Sanches

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.