Mateusz Borek: Myślę, że to przyjemna historia zrównać się liczbą bramek z legendarnym Eusebio w tych prestiżowych rozgrywkach akurat na tym stadionie.

Robert Lewandowski: Wyrównałem? Pierwsze słyszę. To miłe odczucie być w jednym rzędzie z taką legendą.

46 bramek Lewandowski, 46 bramek Eusebio i tyle samo Filippo Inzaghi. Jeszcze wielu przed Tobą, ale wielu również w Twoim zasięgu. Bayern rozegrał bardzo dobre, mądre spotkanie...

Moim zdaniem brakowało balansu w środku pola, a nasi obrońcy musieli często szukać rozegrania. W taki sposób sami prowokowaliśmy sporo błędów i trochę tego poukładania w naszej grze brakowało. Najważniejsze, że na wyjeździe zdołaliśmy zwyciężyć. Są niedociągnięcia, ale to tylko dobrze dla nas w perspektywie kolejnych spotkań. Może być tylko lepiej!

Zszokował nas nieco trener Niko Kovac stawiając od pierwszej minuty na Renato Sanchesa. Też czuliście się zaskoczeni?

W ostatnich dniach Renato bardzo dobrze wyglądał na treningach, a przecież to dla niego była również okazja zagrać na swoim byłym stadionie. Myślę, że trener zaryzykował, ale to ryzyko się opłaciło. Pewnie gdyby był Thiago to z pewnością pojawiłby się na placu gry, ale nieważne, kto grał. Istotne, że odnaleźliśmy się w nowym ustawieniu. Pierwsze mecze nie są łatwe i fajnie, że zaskoczyliśmy już na początku na naprawdę trudnym terenie.

Jak wyglądała Twoja bramka z perspektywy murawy? My możemy oceniać to tylko z perspektywy trybun...

Od razu wiedziałem, że więcej miejsca będę miał nieco dalej od bramki. Zobaczyłem kątem oka, że obrońca idzie na raz, a później, że na bliższym słupku będzie więcej miejsca. Wyszło naprawdę fajnie i cieszę się, że udało się tak rozpocząć mecz.

Potrafisz zdefiniować jakie są Wasze cele w tym roku w Lidze Mistrzów?

Taka wielka marka jak Bayern zawiesza sobie zawsze poprzeczkę najwyżej. Wiadomo, że wszystko zweryfikuje wiosna. Trzeba wstrzymać się do tego etapu rozgrywek. Liczymy, że będziemy w formie, zdrowi i wtedy możemy bić się o najwyższe cele.

Rozmowa z Robertem Lewandowskim w załączonym materiale wideo!