Piłka nożna

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport...

Ronaldo, który do Juventusu przeszedł latem za 117 mln euro, bardzo serio traktuje przeprowadzkę do Turynu. Na własną prośbę nie wziął udziału w pierwszych jesiennych meczach reprezentacji Portugalii, by lepiej przygotować się do startu Serie A, a potem Ligi Mistrzów. W tych pierwszych rozgrywkach nie strzelił gola w trzech meczach. W czwartym w końcu się przełamał i zdobył dwie bramki w starciu z Sassuolo.


Udział w Lidze Mistrzów Juve rozpoczęło od meczu na wyjeździe z Valencią. Od początku spotkania Ronaldo był bardzo aktywny, ale dużo częściej realizator pokazywał go w sytuacjach, gdy przepycha się z rywalami, narzeka na ich faule, czy próby zatrzymania.

 

W 27. minucie goście atakowali lewą stroną boiska. Piłkę przy linii bocznej prowadził Alex Sandro. Ronaldo był w środku pola karnego i wdał się w przepychankę z Jeisonem Murillo. Obrońca Valencii padł na ziemię. Ronaldo jeszcze go klepnął w głowę. Na pewno nie uderzył. Kolumbijczyk wstał i rzucił się w kierunku Portugalczyka. Chwilę później niemiecki sędzia Felix Brych, po konsultacji z jednym ze swoich asystentów, pokazał czerwoną kartkę dla CR7. Ronaldo wpadł w szał. Płakał, gestykulował. Nim zszedł z boiska minęły dwie minuty.

 

Jedno jest pewne, o tej sytuacji będzie się dyskutować bardzo długo. Oglądając wszelkie możliwe powtórki, trudno dostrzec aż tak brutalne zachowanie Ronaldo, by zasługiwało na czerwoną kartkę.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.