Gala w Jastrzębiu-Zdroju: Twardy Niemiec postawił się Wrzesińskiemu!

Sporty walki

Damian Wrzesiński (15-1-2, 5 KO) po trudnym pojedynku pokonał Andreasa Maiera (7-3, 5 KO) podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju. Polak, który już 17 listopada zmierzy się w Radomiu z Michałem Chudeckim, zanotował ważne zwycięstwo i cenną lekcję.

Już przed walką wiadomo było, że Maier będzie niewygodnym rywalem. Wrzesiński miał zapewne w głowie również swój listopadowym pojedynek, który będzie zarazem rewanżem z Chudeckim.

 

Od początku Polak był bardzo aktywny, starał się dużo bić, ale większość jego ciosów pruła powietrze. Wrzesiński był szybszy niż w swoich poprzednich walkach, ale w trzeciej rundzie otrzymał jeden mocny cios i musiał klinczować.

 

Odżył w kolejnej odsłonie, zaczął boksować seriami, co sprawiało duże problemy twardemu Niemcowi. Maier starł się wywierać presję, ale w pewnym momencie walki zmienił taktykę i spróbował wciągnąć Polaka. "Wrzos" początkowo miał drobne kłopoty z nową taktyką, lecz z czasem znalazł na nią sposób. Zakończenie walki również na korzyść Wrzesińskiego.

 

Polak wygrał pewnie na kartach punktowych (80:72, 79:73, 80:72) i już może myśleć o listopadowej walce, której stawką będzie pas mistrza Polski w kategorii super lekkiej.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze