Stocznia? Lube? Siatkarz reprezentacji Polski jednak w BBTS!

Siatkówka
Stocznia? Lube? Siatkarz reprezentacji Polski jednak w BBTS!
fot. CEV

Choć zawarł umowę ze Stocznią Szczecin, a potem trenował z ekipą wicemistrza Włoch – Cucine Lube Civitanova, w przyszłym sezonie zagra jednak w pierwszoligowym BBTS Bielsko-Biała. Czwartym przyjmującym i jednocześnie czwartym zawodnikiem reprezentacji Polski juniorów w tym klubie został Bartosz Firszt.

Firszt od dwóch tygodni trenował z zespołem, do Kielnarowej przyjechał prosto z treningów z drużyną wicemistrza Włoch - Cucine Lube Civitanova.

 

– Dosyć długo zwlekałem z podpisaniem kontraktu i ostatecznie zawarłem umowę ze Stocznią Szczecin. Z trenerem i managerem doszliśmy jednak do wniosku,że lepiej będzie dla mnie jeśli pójdę na wypożyczenie aby mieć w tym roku większą szansę grania. Miałem do wyboru kilka klubów pierwszoligowych, ale ostatecznie zdecydowałem się na BBTS. Uważam, że jest to idealne miejsce na młodego zawodnika, który potrzebuje zbierać doświadczenie i ogranie. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystam ten rok i szansę, która przytrafiła mi się w tym klubie – powiedział nowy zawodnik BBTS Bielsko-Biała.

 

 

– Cieszymy się, że Bartek dołączył do naszej drużyny, stało się to już podczas obozu w Kielnarowej, ale udało się dopiąć formalności dopiero wczoraj. Długo o niego zabiegaliśmy, dlatego radość z tego transferu jest podwójna. Mamy nadzieję, że Bartek jako kapitan reprezentacji juniorów wniesie do drużyny dużo dobrego – stwierdził prezes BBTS Mirosław Krysta.

 

Bartosz Firszt mierzy 198 cm wzrostu, urodził się w 1999 roku w Warszawie, jest wychowankiem Huraganu Wołomin, w poprzednim sezonie występował w Metro Warszawa. W barwach tego klubu w kwietniu 2018 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów, przy okazji został również wybrany najlepszym przyjmującym turnieju finałowego. 

 

W reprezentacji Polski juniorów wystąpił między innymi podczas lipcowych ME U–20 w Belgii i Holandii, gdzie drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Sordyla zajęła szóste miejsce.

 

Wcześniej klub spod Klimczoka ściągnął trzech innych reprezentantów Polski juniorów (U–20), graczy mistrza Polski w tej kategorii wiekowej – EKS Skry Bełchatów. Pierwszym z nich był środkowy Sebastian Adamczyk, a następnie rozgrywający Wiktor Nowak oraz przyjmujący Mikołaj Sawicki. Miejmy nadzieję, że gra na zapleczu ekstraklasy będzie dla naszych talentów okazją do zdobycia doświadczenia i udanym pierwszym krokiem w dorosłej siatkówce.

RM, Polsat Sport, BBTS Bielsko-Biała
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie