KSW 45: Jak Janikowski skradł serca kibiców MMA? (WIDEO)

Sporty walki

Damian Janikowski (3-0, 3 KO) przebojem wdarł się na scenę wszechstylowej walki wręcz. Trzy walki zakończone w efektownym stylu otworzyły drzwi do czołówki kategorii średniej w naszym kraju. Jak wyglądała droga Janikowskiego do pojedynku z Michałem Materlą (26-6, 8 KO, 12 SUB), do którego dojdzie już 6 października podczas gali KSW 45 w Londynie? Obejrzyjcie w załączonym materiale wideo!

Brązowy medalista olimpijski w zapasach o startach w MMA myślał już kilka lat wcześniej zanim wszedł po raz pierwszy do klatki KSW. Debiut dla największej polskiej organizacji okazał się niezwykle okazały, a przecież doszło do niego podczas jednej z największych gal w historii światowego MMA, czyli KSW 39 na PGE Narodowym.

 

Janikowski jednak doskonale oswojony z publicznością i kamerami nie miał większych problemów z nadzywczają atmosferą panującą w stolicy. Wystarczyło tylko... przestawić się z zapaśniczych chwytów, rzutów i dźwigni na konfrontację we wszechstylowej walce wręcz.

 

KSW 45: The Return to Wembley w Cyfrowym Polsacie i IPLI

 

27 maja 2017 roku nie było jednak z tym żadnych problemów. Janikowski nie dał żadnych szans swojemu rywalowi w pierwszej walce, a rywalizacja z z Gerardo Julio Gallegosem zakończyła się już po 106 sekundach. Postawa 28-latka rozpaliła ogromne nadzieje kibiców MMA w naszym kraju.

 

Były zapaśnik powrócił do klatki jeszcze pod koniec roku. Podczas gali KSW 41, 23 grudnia, przyszło mu zmierzyć się z jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników organizacji KSW. Antoni Chmielewski miał poważnie przetestować umiejętności młodszego stażem przeciwnika. Walka wyszła poza pierwszą rundę, ale koniec końców i tak triumfował Janikowski.

 

Medalista olimpijski z Londynu postanowił zachować regularność startów w MMA i pojawił się na gali KSW 43. Początkowo starcie z Yannickiem Bahatim miało być główną walką tego wydarzenia, a to świadczyło tylko o tym, jak mocno w jego potencjał wierzyli włodarze organizacji - Maciej Kawulski oraz Martin Lewandowski.

 

Janikowski postanowił odwdzięczyć się świetną postawą w okrągłej klatce, ale chyba nikt nie spodziewał się, że pójdzie tak szybko. Wszystko potrwało zaledwie... 18 sekund! Wygrana z byłym mistrzem BAMMA i EFC, jak się później okazało, otworzyła drzwi do konfrontacji z Michałem Materlą, do której dojdzie już 6 października podczas gali KSW 45: Return To Wembley w Londynie.

 

Walki Damiana Janikowskiego w KSW:

 

KSW 43: Janikowski pokonał Yannicka Bahatiego przez TKO w 1. rundzie (0:18)
KSW 41: Janikowski pokonał Antoniego Chmielewskiego przez TKO w 2. rundzie (2:33)
KSW 39: Janikowski pokonał Gerardo Julio Gallegosa przez TKO w 1. rundzie (1:46)

 

W załączonym materiale wideo najważniejsze momenty kariery Janikowskiego w KSW!

 

KSW 45: The Return to Wembley w Cyfrowym Polsacie i IPLI

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie