- W dwóch pierwszych rundach Koguty pokazały dobry handball, co zaskoczyło nawet europejskich ekspertów. Tym bardziej jestem usatysfakcjonowany rozmiarami zwycięstwa, ale to nie znaczy, że już jesteśmy tacy dobrzy. Czeka nas jeszcze dużo pracy – powiedział na pomeczowej konferencji trener Orlen Wisły Xavi Sabate.

 

Zespół wicemistrza Polski podejmował w swojej hali beniaminka rozgrywek, drużynę w dwóch kolejkach niepokonaną, która wywalczyła remisy, u siebie z wicemistrzem Hiszpanii i na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii.

 

- Rywale mieli bardzo dobry start w Lidze Mistrzów. W dwóch pierwszych kolejkach pokazali, że grają dobry handball i mają ciekawych zawodników. Z Ademar Leon i Wackerem Thun potrafili grać do ostatniej minuty, zdobywając punkty – analizował spotkanie trener.

 

Zdaniem szkoleniowca, kluczem do zwycięstwa była obrona.

 

- Kilku zawodników, między innymi Nemanja Obradovic, Jose de Toledo i Igor Żabic zagrali dziś na wysokim, europejskim poziomie. Odzyskiwali wiele piłek, a dzięki temu skrzydłowi mogli zdobywać łatwe bramki po kontratakach – tłumaczył Sabate.

 

Wysoko ocenił umiejętności Orlen Wisły trener rywali Gintaras Savukyanas.

 

- Dostaliśmy od płockiej drużyny lekcję handballu na najwyższym europejskim poziomie. Nasi zawodnicy dziś nie pokazali umiejętności do jakich nas przyzwyczaili - powiedział.