MŚ w kolarstwie: Kwiatkowski czwarty, Dennis wygrał jazdę na czas

Inne
MŚ w kolarstwie: Kwiatkowski czwarty, Dennis wygrał jazdę na czas
fot. PAP

Australijczyk Rohan Dennis został w Innsbrucku mistrzem świata elity w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce. Maciej Bodnar był siedemnasty.

Na 52-kilometrowej trasie Dennis zdeklasował rywali. Drugiego na mecie obrońcę tytułu Holendra Toma Dumoulina wyprzedził aż o minutę i 21 sekund.

 

Brązowy medal zdobył mistrz Europy Belg Victor Campenaerts, gorszy od Dumoulina o ułamki sekundy. Kwiatkowski stracił do zwycięzcy ponad dwie minuty, a do miejsca na podium zabrakło mu 43 sekund.

 

Dennis potwierdził wysoką formę, jaką demonstrował niedawno podczas wyścigu Vuelta a Espana, gdzie wygrał obie jazdy indywidualne na czas. W środę był najszybszy na wszystkich punktach pomiaru czasu. Po 16 km płaskiego miał osiem sekund przewagi nad Dumoulinem. Wzrosła ona do minuty i sekundy na drugim punkcie (35,2 km), a na ostatnim pofałdowanym odcinku jeszcze ją powiększył.

 

Walka o srebro toczyła się do ostatnich metrów. Ostatecznie zamykający stawkę 56 zawodników Dumoulin wyprzedził Campenaertsa o 0,51 s.

 

Polscy kibice mieli cichą nadzieję na medal, gdy Kwiatkowski zameldował się na drugim punkcie ze stratą 31 sekund do Campenaertsa. W końcówce jednak pojechał wolniej od rywala.

 

Kolarz z Torunia nie był zawiedziony z czwartej lokaty, zdając sobie sprawę z dużej różnicy czasowej, jaka dzieliła go od medalistów. „To była jedna z moich najlepszych godzinnych czasówek w karierze” – ocenił.

 

Wyniki jazdy ind. na czas elity mężczyzn (52,1 km):

1. Rohan Dennis (Australia) – 1:03.03
  2. Tom Dumoulin (Holandia) strata 1.21
  3. Victor Campenaerts (Belgia) 1.22
  4. Michał Kwiatkowski (Polska) 2.05
  5. Nelson Oliveira (Portugalia) 2.14
  6. Jonathan Castroviejo (Hiszpania) 2.18
  7. Tony Martin (Niemcy) 2.25
  8. Patrick Bevin (Nowa Zelandia) 2.35
  9. Wasyl Kiryjenka (Białoruś) 3.08
  10. Martin Toft Madsen (Dania) 3.23
  ...
  17. Maciej Bodnar (Polska) 4.22 
  
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze