Puchar Polski: Stokowiec pokonał Stolarczyka... psychologią sportu? (WIDEO)

Piłka nożna

We wtorkowym spotkaniu Pucharu Polski Lechia Gdańsk po rzutach karnych wyeliminowała Wisłę Kraków. W serii jedenastek piłkarze z Trójmiasta byli bezbłędni, a doskonale do zadania swoich podopiecznych przygotował trener Piotr Stokowiec. Czy psychologia sportu okazała się kluczem do zwycięstwa z drużyną Macieja Stolarczyka?

Po ponad 120 minutach wtorkowej rywalizacji przy ulicy Reymonta w Krakowie nadal nie znaliśmy zwycięzcy rywalizacji w 1/32 finału piłarskiego Pucharu Polski. Przed serią jedenastek szkoleniowcy Wisły i Lechii w zupełnie inny sposób motywowali swoich podopiecznych.

Stolarczyk w prosty sposób postanowił w porozumieniu z piłkarzami ustalić ochotników i kolejność wykonywania poszczególnych rzutów karnych. Stokowiec natomiast spróbował wpłynąć na podejście mentalne swoich podopiecznych.

- Skupcie się na małym zadaniu. Odrzućcie mecz, puchar, awans. Najważniejszy jest karny. Wykonajcie ten stały fragment tak, jak chcecie, jak potraficie. Liczy się tylko zadanie. Sam stres wam nie pomoże, skupcie się tylko na rzucie karnym - przekazał swoim piłkarzom przed serią jedenastek szkoleniowiec Lechii.

Komentujący spotkanie Tomasz Smokowski zdradził podczas transmisji, że w przypadku Stokowca takie postępowanie to "chleb powszedni". We wszystkich klubach szkoleniowiec współpracuje z psychologiem sportu Pawłem Habratem, który współpracuje również z m.in. z tenisową reprezentacją Polski.

W serii jedenastek piłkarze Lechii okazali się bezbłędni i przy przestrzelonej jedenastce Macieja Sadloka awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski. Czy mowa motywacyjna Stokowca okazała się kluczem do wygranej? Kto wie, kto wie....

W załączonym materiale wideo mowa motywacyjna Piotra Stokowca, a także seria jedenastek meczu Wisła - Lechia.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze