Ryder Cup: Dlaczego warto oglądać w telewizji?

Inne
Ryder Cup: Dlaczego warto oglądać w telewizji?

Puchar Rydera to jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie. Rozgrywany raz na dwa lata - na przemian w Europie i w Stanach Zjednoczonych mecz Europa - USA polaryzuje rekordowe zainteresowanie na świecie. Przed dwoma laty zgromadził przed telewizorami ponad 700 milionów widzów ze 180 krajów.

Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu 1927 roku jako mecz USA - Wielka Brytania w klubie Worcester Country Club w stanie Massachusetts. Fundatorem pucharu był angielski przedsiębiorca, handlarz pszenicą i miłośnik golfa Samuel Ryder.

 

Na pięknym polu Le Golf National nieopodal Wersalu oczekuje się na przybycie w ciągu 3 dni ponad 200 tysięcy widzów. Po raz pierwszy gospodarzem wielkiego wydarzenia będzie Francja. W sercu Paryża przed Hotel de Ville zorganizowany jest także fan zone.

 

Poziom sportowy ma być najwyższy w historii: dwie drużyny, a w każdej po 12 golfistów - 17 z nich jest częścią najlepszej dwudziestki światowego rankingu. A wśród nich Tiger Woods, zwycięzca w ostatnią niedzielę Tour Championships, prestiżowego amerykańskiego turnieju z bajeczną pulą nagród. Tygrys wraca do wielkiej formy tuż przed Pucharem Rydera i wygrywa po raz pierwszy od 5 lat. Ten 14 krotny zwycięzca turniejów Major jest magnesem dla publiczności. Jego powrót to uśmiech nadziei wobec kontuzji i operacji, które miały już wielokrotnie zakończyć karierę tego niezwykłego sportowca.

 

W sumie uczestnicy tegorocznego Pucharu Rydera zdobyli 39 tytułów Major. W drużynie USA (czerwonej) pod wodzą kapitana Jima Furyka zagrają: Brooks Koepka, Dustin Johnson, Justin Thomas, Patrick Reed, Bubba Watson, Jordan Spieth, Rickie Fowler, Webb Simpson, Tiger Woods, Phil Mickelson, Bryson DeChambeau i Tony Finau. Kapitanem drużyny Europy (niebieskiej) jest Duńczyk Thomas Bjorn. W jej szeregach zagra pięciu Anglików: Justin Rose, Tommy Fleetwood, Tyrell Hatton, Ian Poulteri Paul Casey, dwóch Szwedów: Alexander Noren i Henrik Stenson, Hiszpanie: Jon Rahm i Sergio Garcia, a także Irlandczyk Rory McIlroy, Włoch Francesco Molinari i Duńczyk Thorbjorn Olesen.

 

Spotkanie rozgrywane jest w atrakcyjnym formacie ’’match play’’ - gra się na dołki, pierwsze dwa dni to deble, a w niedzielę starcia singlowe. Faworytem meczu wydaje się być zwycięska przed dwoma laty drużyna USA, której do zatrzymania Pucharu Rydera wystarczy zdobycie 14 punktów, czyli potencjalny remis. Z drugiej strony jednak drużyna Starego Kontynentu nie przegrała meczu u siebie od 25 laty. Europa b odzyskać puchar Rydera powinna uzyskać wynik 14 i pół punktu.

 

Realizacja telewizyjna Pucharu Rydera jest zawsze spektakularna - połączenie najwyższej techniki telewizyjnej z artyzmem.

 

Korespondentem Polsatu Sport na polu Le Golf National będzie Andrzej Person, piewca golfa w Polsce od 25 lat z którym komentatorzy będą łączyć się podczas bezpośredniej relacji parę razy w ciągu dnia. Piątek 28 IX, sobota 29 IX i niedziela 30 IX. 

 

Transmisje Ryder Cup w Polsat Sport News oraz Polsat Sport Extra.

 

Komentatorami Ryder Cup ze studia w Warszawie bedą: Jacek Person i Tomasz Tomaszewski. 

Tomasz Tomaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie