Szczęsny lepszy od Milika i Zielińskiego. Polski mecz w Serie A dla Juventusu

Juventus pokonał na własnym stadionie Napoli 3:1 w siódmej kolejce Serie A. W pierwszych składach swoich drużyn wyszli Wojciech Szczęsny (Juventus) oraz Piotr Zieliński (Napoli). Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Od kilku lat to nie mecze Juventusu z Milanem, Interem czy Romą elektryzują fanów na Półwyspie Apenińskim. Największe emocje towarzyszą spotkaniom z Napoli. Przez ostatnie sezony kwestia mistrzostwa rozstrzygała się pomiędzy tymi dwoma zespołami. Zawsze zwycięsko z tej rywalizacji wychodziła "Stara Dama".

W sobotnim meczu to piłkarze z Neapolu pierwsi objęli prowadzenie. W 10. minucie Jose Callejon wyłożył piłkę Driesowi Mertensowi, a ten pokonał Wojciecha Szczęsnego. Z czasem zaczęła się zaznaczać przewaga gospodarzy. Juventus wyrównał za sprawą Mario Mandzukicia, któremu asystował Cristiano Ronaldo. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Taki rezultat bardziej zadowalał "Juve", które przed spotkaniem miało trzy punkty przewagi nad rywalem z Neapolu. Chwilę po powrocie na murawę turyńczycy, znowu za sprawą Mandzukicia, strzelili na 2:1. Trener Napoli, Carlo Ancelotti musiał coś zmienić w grze swojego zespołu. Ściągnął z boiska Zielińskiego, wprowadził Milika.

Wynik ustalił Leonardo Bonucci, a drugą asystę zanotował Ronaldo. Juventus umocnił się na pozycji lidera Serie A. "Stara Dama" ma sześć punktów przewagi nad drugim Napoli.

Juventus - Napoli 3:1 (1:1)

Bramki: Mandzukic 26, 49, Bonucci 76 - Mertens 10

Juventus: Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Can (Bentancur 61'), Pjanic, Matuidi - Dybala (Bernardeschi 64'), Mandzukic (Cuadrado 84'), Ronaldo

Napoli: Ospina - Hysaj, Koulibaly, Albiol, Rui - Callejon, Allan, Hamsik (Ruiz 69'), Zieliński (Malcuit 61') - Insignie, Mertens (Milik 61')

Żółte kartki: Bonucci, Cancelo, Alex Sandro - Rui, Koulibaly, Hysaj, Insignie

Czerwona kartka: Rui (za dwie żółte)