Polska - Brazylia: Biało-Czerwoni bez szans na papierze? Przerażający bilans z Brazylią

Siatkówka

Po spojrzeniu na dotychczasowy bilans meczów pomiędzy siatkarskimi reprezentacjami Polski oraz Brazylii, nogi kibica znad Wisły z pewnością mogą się ugiąć... Przewaga "Canarinhos" jest przytłaczająca, choć w ostatnich latach to Biało-Czerwoni wygrywali częściej, czego dowodem był m.in. wygrany finał mistrzostw świata 2014 roku. Zapraszamy do zapoznania się z bilansem meczów bezpośrednich reprezentacji, które w niedzielę po raz drugi z rzędu powalczą o tytuł mistrzów świata.

Na papierze przewaga Brazylijczyków nad Polakami jest przytłaczająca! Obie reprezentacje spotkały się dotychczas 44 razy, z czego 31 razy lepsi okazali się "Canarinhos". Biało-Czerwoni na swoim koncie zapisali zatem jedynie 13 zwycięstw, a więc ponad dwukrotnie mniej niż rywale. Na obronę naszych siatkarzy działa z pewnością fakt, że w ostatnich czterech latach to oni wygrywali częściej. Od 29 maja 2014 roku Polacy mierzyli się z zespołem z Ameryki Południowej dziewięciokrotnie i wygrali pięć razy.

 

Najpierw dwukrotnie mierzyliśmy się z Brazylijczykami w Merindze w ramach fazy grupowej Ligi Światowej 2014 (0:3, 3:0). Miesiąc później to Brazylijczycy przylecieli do Krakowa i Bydgoszczy z tej samej okazji i ponownie obie drużyny zgodnie podzieliły się punktami (3:1 dla Polski i 3:0 dla Brazylii). Druga połowa września 2014, to już zmagania na rozgrywanych w naszym kraju mistrzostwach świata - wówczas najpierw ograliśmy "Canarinhos" w III fazie grupowej w Łodzi (3:2), a następnie powtórzyliśmy ten wyczyn w wielkim finale (3:1). Podopieczni Stephane'a Antigi udowodnili zatem, że jak żadna inna ekipa zasłużyli, by to na ich szyjach zawiesić medale dla najlepszych siatkarzy globu.

 

W 2016 roku po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi nemezis w fazie grupowej Ligi Światowej - w Nancy przegraliśmy 0:3, w Warnie 1:3, a obie porażki oddzieliliśmy zwycięstwem 3:2 w Pesaro. Ostatni bezpośredni mecz rozegraliśmy zaś w tym roku, w ramach nowopowstałej Ligi Narodów - 23 czerwca w Melbourne po raz kolejny lepsi okazali się Brazylijczycy (1:3).

 

Choć statystyka jest po stronie przeciwników, to na trwających mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech Polacy pokazali, że nie można ich deprecjonować. Wbrew wcześniejszym przesłankom nasza drużyna buduje się na tym turnieju z meczu na mecz, a swoją determinację i siłę pokazała m.in. w I secie spotkania z Włochami a także zażartym półfinale ze Stanami Zjednoczonymi (3:2). Czy po raz kolejny uda nam się wydrzeć faworyzowanym Brazylijczykom złote medale? W przeszłości pokazaliśmy, że jak najbardziej nas na to stać - w górę serca!

 

Transmisja finału mistrzostw świata Polska - Brazylia od godziny 21.05 w Polsacie oraz od 20.20 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia od godziny 19.30 w Polsacie Sport.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniego meczu Polska - Brazylia.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie