Giba ocenił polskich siatkarzy i Heynena!

Siatkówka

Giba, który był ekspertem Polsatu Sport podczas mistrzostw świata, ocenił podopiecznych Vitala Heynena oraz samego selekcjonera. Brazylijczyk tym razem nie wystawiał ocen, lecz opisywał poczynania każdego z zawodników.

Giba wziął pod uwagę cały turniej. Opisał grę większości zawodników, zaczynając od trenera naszej kadry.

- Zmienił historię. Jeżeli wygrywasz, to znaczy, że masz rację. Gdyby źle poszło, to zapewne byśmy mieli do niego pretensje. On jednak wiedział, co robi, stawiając na swoim. Miał rację, dając w ciemno szansę Bartoszowi Kurkowi - zaczął Giba.

Kurek został wybrany najlepszym siatkarzem całego turnieju. W meczu z Brazylią był wręcz nie do zatrzymania, praktycznie każdy jego atak kończył się punktem dla Polaków. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy byli pewni formy naszego atakującego przed mundialem.

- Jestem dumny z tego, że cały czas naciskałem i go podkręcałem. Wiedziałem, że on może dać z siebie dużo więcej. Powiedziałem mu, że dawałem mu na początku słabsze noty specjalnie, bo wiedziałem, iż może grać znacznie lepiej. On stwierdził, że chciał mnie za to zabić - dodał z uśmiechem na ustach Brazylijczyk.

Sercem naszego zespołu był niewątpliwie Michał Kubiak. Kapitan miał duże problemy zdrowotne podczas turnieju, ale ostatecznie wykurował się i bardzo przyczynił się do zwycięstwa Biało-Czerwonych.

- To był prawdziwy lider tej drużyny. Wziął ją za rękę i prowadził. Po finale mistrzostw świata powiedziałem mu, żeby uważał, bo wszyscy sędziowie będą zwracali na Ciebie uwagę. Kłóć się, wywołuj presję, ale tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja, inaczej będzie na tym cierpiała gra - powiedział legendarny siatkarz.

Ocena wszystkich reprezentantów Polski w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie