Kasprzyk: 20 kilogramów mniej, broda, ale wielki szacun!

Siatkówka
Kasprzyk: 20 kilogramów mniej, broda, ale wielki szacun!
fot. PAP

– 20 kg mniej, broda, ale wielki szacun! Dziękuję chłopaki, dziękuję trenerze, dziękuję całemu staffowi, wszystkim tym, których na co dzień może mniej widać, ale bez pracy których nie byłoby sukcesu – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk podczas konferencji prasowej po powrocie do kraju polskich siatkarzy.

"Dostąpiłem wielkiego zaszczytu, że mogłem dekorować złotych medalistów" - przyznał minister sportu Witold Bańka na konferencji prasowej.

 

"Wielki sukces, prawdziwe mistrzostwo" - podsumował Bańka występ biało-czerwonych w mundialu. "Dostąpiłem wielkiego zaszczytu, że mogłem dekorować złotych medalistów. To dla mnie przyjemność i honor" - dodał minister, który reprezentował polskie władze na finale w Turynie.

O swoich emocjach powiedział też prezes PZPS Jacek Kasprzyk. "20 kilogramów mniej, broda, ale wielki szacun! Dziękuję chłopaki, dziękuję trenerze, dziękuję całemu staffowi, wszystkim tym, których na co dzień może mniej widać, ale bez pracy których nie byłoby sukcesu" - powiedział.

Wcześniej na Lotnisku Chopina siatkarze spotkali się z kibicami. Wychodzących do nich zawodników - ubranych w biało-czerwone koszulki z napisem "Mistrz Świata 2018" i ze złotymi medalami na szyjach - powitali gromkim: "dziękujemy, dziękujemy". Zaintonowano również Mazurka Dąbrowskiego, którego zabrakło w niedzielę podczas dekoracji medalami w Turynie.

"Dziękujemy, nie spodziewaliśmy się, że będzie was aż tak dużo" - przyznał kapitan reprezentacji Michał Kubiak, który nie rozstawał się z Pucharem Świata, główną nagrodą zakończonego w niedzielę turnieju.

O godz. 20 siatkarzy czeka jeszcze w KPRM spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Pierwotnie biało-czerwoni byli spodziewani w kraju ok. godz. 13, ale z powodu usterki samolotu rejsowego powrót z Mediolanu się opóźnił. LOT wysłał do Włoch drugą maszynę, którą ekipa wróciła do Polski.

W niedzielnym finale MŚ Polacy pokonali w Brazylijczyków 3:0, broniąc tytułu sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii złoto MŚ. Bartosz Kurek został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) turnieju.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie