Polski mecz w Serie A. Trafienie Linettego

Sampdoria wygrała z drużyną SPAL 2:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Linetty. W meczu zagrali również Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki oraz Thiago Cionek. Gospodarze wygrali trzeci mecz ligowy w sezonie.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście. Autorem trafienia był Alberto Paloschi. Radość ekipy z Ferrary trwała dość krótko, ponieważ 4 minuty później ładnym strzałem z linii pola karnego popisał się Karol Linetty. To pierwsze jego trafienie w sezonie. 23-letni pomocnik zaprezentował się najlepiej z wymienionych reprezentantów Polski. Zwycięską bramke dla Sampdorii zdobył Gregoire Defrel po błędzie Thiago Cionka.

Aż czterech Polaków wystąpiło w ostatnim meczu siódmej kolejki Serie A. W drużynie z Genui od pierwszej minuty pojawili się wspomniany Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Kwadrans przed końcem na placu gry pojawił się Dawid Kownacki. W SPAL pełne 90 minut rozegrał Cionek.

W poniedziałkowy wieczór podopieczni Marco Giampaolo przerwali serię trzech meczów bez wygranej. Dzięki wymęczonemu zwycięstwu Sampdoria zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Sampdoria Genua - SPAL 2:1

Bramki: Linetty '25, Defrel '60 - Paloschi '21