Szwajcarski sąd odrzucił wniosek Guerrero o zezwolenie na grę w Brazylii

Piłka nożna
Szwajcarski sąd odrzucił wniosek Guerrero o zezwolenie na grę w Brazylii
fot. PAP

Federalny Sąd Najwyższy w Szwajcarii w poniedziałek odrzucił wniosek kapitana piłkarskiej reprezentacji Peru Paolo Guerrero o tymczasowe zniesienie 14-miesięcznego zawieszenia i zezwolenie mu na grę w brazylijskim klubie Internacional.

Ostatniego dnia maja szwajcarski sąd zawiesił decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) o dyskwalifikacji 34-letniego Guerrero i tym sposobem Peruwiańczyk mógł wziąć udział w mistrzostwach świata w Rosji. Po mundialu przywrócono mu karę za stosowanie dopingu (kokaina) i oficjalnie będzie mógł wrócić do gry dopiero w 2019 roku.

 

W poniedziałek Federalny Sąd Najwyższy w Szwajcarii odrzucił wniosek kapitana peruwiańskiej reprezentacji o tymczasowe zniesienie 14-miesięcznego zawieszenia i zezwolenie mu na grę w Internacionalu. Brazylijski klub w sierpniu podpisał trzyletni kontrakt z Guerrero, mimo problemów prawnych zawodnika.

 

Guerrero to były piłkarz m.in. Bayernu Monachium i Hamburger SV. Na mundialu w Rosji wystąpił w trzech meczach grupowych, w tym wygranym z Australią 2:0; strzelił bramkę w 50. minucie.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze