Heynen oddał złoty medal prezesowi PZPS

Siatkówka

To był chyba najbardziej wzruszający i zaskakujący moment konferencji prasowej reprezentacji Polski w siatkówce, która wróciła do kraju ze złotymi medalami mistrzostw świata. Trener naszej kadry Vital Heynen oddał swoje trofeum prezesowi PZPS Jackowi Kasprzykowi.

- Gdy w lutym spotkaliśmy się w gabinecie u prezesa Kasprzyka obiecałem mu złoty medal. Tak było prezesie? - stwierdził podczas konferencji prasowej w warszawskim hotelu Marrtiott na Okęciu, Vital Heynen, trener naszej złotej kadry.

 

Siedzący za stołem prezydialnym Kasprzyk tylko kiwnął głową.

 

- Oddaje ten medal dla prezesa związku - oświadczył Heynen.

 

Kasprzyk nie zdążył odpowiedzieć, bo znany z impulsywności Heynen, na którego wystąpienie przyszła kolej, podszedł od razu do szefa PZPS i zawiesił mu szyi swój złoty medal. Wyraźnie wzruszony szef PZPS nawet nie zdążył podziękować. Trener mistrzów świata kontynuował swoje wystąpienie, czy jak kto woli show. Bo to było kolejne show Belga. Taki już jest, nie wszystkim od razu się to podobało, ale dziś wszyscy podkreślają, że to Heynen, ze swoją bezpośredniością, szczerością, czasem kontrowersyjnością, dotarł do polskich siatkarzy. Dziś cała drużyna pójdzie za nim w ogień. 

B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze