Antiga nie jest już trenerem reprezentacji Kanady

Siatkówka
Antiga nie jest już trenerem reprezentacji Kanady
fot.

Po mistrzostwach świata zakończonych na dziewiątym miejscu Stephane Antiga zrezygnował z pełnienia funkcji selekcjonera reprezentacji Kanady z powodów osobistych. Francuz prowadził zespół przez dwa sezony.

Kanadyjczycy pod dowództwem Antigi osiągnęli kilka sukcesów. W zeszłym roku zdobyli historyczny brązowy medal Ligi Światowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się również w pierwszej edycji Ligi Narodów zajmując siódme miejsce.

 

Występ na mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech mógł pozostawić nieco do życzenia, bowiem Kanadyjczycy nie nawiązali równej walki z czołówką grupy.

 

"Praca z zawodnikami i trenerami w kanadyjskim programie była zaszczytem. W ciągu ostatnich kilku lat, pod kierownictwem Glenna Hoaga, nastąpił duży postęp w pracy tego zespołu i byłem dumny, że mogłem kontynuować tę misję" - powiedział Antiga. "Muszę postawić rodzinę na pierwszym miejscu, ale bardzo mi będzie brakowało zaangażowania w pracę kanadyjskiego zespołu i życzę im dalszego rozwoju i sukcesów w rozwoju" - dodał.

 

Teraz Antiga będzie mógł w pełni skupić się na pracy w ONICO Warszawa. Drużyna ze stolicy już za tydzień rozpocznie zmagania w PlusLidze.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze