Polska organizatorem Fed Cup w 2019 roku!

Tenis
Polska organizatorem Fed Cup w 2019 roku!
fot. PAP

Polska zorganizuje w lutym rozgrywki Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji - poinformował Polski Związek Tenisowy (PZT). W turnieju w Zielonej Górze weźmie udział siedem zespołów, w tym reprezentacja gospodarzy

"Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) przyznała nam organizację (...) największych cyklicznie organizowanych zawodów drużynowych kobiet w tym sporcie. Taki turniej odbędzie się u nas w kraju po raz pierwszy w historii" - napisano w związkowym komunikacie.

 

Zawody zaplanowano na 6-9 lutego 2019. Ekipy będą podzielone na dwie grupy – trzyzespołową i czterozespołową. Zwycięzcy tych grup zmierzą się w finale, którego triumfatorki zagrają w barażach o miejsce w Grupie Światowej II.

 

"To wspaniała wiadomość. Przede wszystkim takich zawodów w tenisie kobiecym jeszcze nigdy nie organizowaliśmy. To dla nas bardzo duże przedsięwzięcie. Będzie fantastyczna impreza i mamy nadzieję, że przed własną publicznością reprezentacja Polski wywalczy awans" - powiedział prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

 

Grupa I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji składa się z 15 zespołów. Cześć z nich zagra w Zielonej Górze, a reszta weźmie udział w turnieju organizowanym w tym samym czasie przez Wielką Brytanię.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze