Adamek - Miller: Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Sporty walki
Adamek - Miller: Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. MB Promotions

Tomasz Adamek - Jarrell Miller to najważniejszy pojedynek dla Polaka od lat! Jeśli "Góral" wygra, może zbliżyć się do do walki o pas mistrzowski! Czy mu się uda? Transmisja walki Adamek - Miller z gali w Chicago w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie i Polsacie Sport.

Kiedy Polak przegrywał przez nokaut z Erikiem Moliną w kwietniu 2016 roku, mało kto spodziewał się, że ponad dwa lata później będzie w tym miejscu. Adamek nie zawiesił rękawic na kołku - wręcz przeciwnie! Poczuł większą chęć do treningu, jak również związał się z nowym trenerem Gusem Currenem, który od początku mówił, że nie zamierza niczego zmieniać, tylko dołożyć kilka rzeczy od siebie. Jak widać, ich współpraca ułożyła się kapitalnie.

 

Adamek (53-5, 31 KO) zaczął od pewnego wypunktowania mocno bijącego Solomona Haumono na Polsat Boxing Night. Później stawił czoła "śliskiemu" i niezwykle niewygodnemu Fredowi Kassiemu, by ostatnio rozbić w pył Joey Abella. Amerykanin był znany w Polsce z brutalnego znokautowania Krzysztofa Zimnocha, ale na "Górala" to nie wystarczyło. Abell aż czterokrotnie lądował na deskach i ostatecznie przegrał przed czasem. 

 

To otworzyło Adamkowi drzwi do starcia z Millerem (21-0-1, 18 KO). "Big Baby" to wielka nadzieja amerykańskiej wagi ciężkiej. Do tej pory nie przegrał ani razu, na dodatek większość starć kończy nokautami. W trakcie kariery zdołał już pokonać m.in. Geralda Washingtona czy też Johanna Duhaupas. Słynie z dobrej kondycji, a także wyprowadzania wielu ciosów. W ringu będzie znacznie cięższy od Polaka, ale jak to będzie wyglądało na tle szybkościowym?

 

Od wielu lat wiemy pewną rzecz. "Szybki Adamek wygra z każdym" - regularnie powtarza sam pięściarz. Czy Millera może zgubić zbyt duża pewność siebie? Choć szanuje przeciwnika, to wielokrotnie wyzywał do walki m.in. Anthony'ego Joshuę. 

 

- Mam za sobą bardzo dobry, ciężki obóz i mogę powiedzieć, że jestem w doskonałej formie. Wiem, że jeżeli zwyciężę, dostanę wówczas jeszcze większą walkę. Przyjdźcie i kibicujcie, bo to będzie naprawdę dobre widowisko - powiedział Adamek na konferencji prasowej przed walką z Millerem.

 

Tego pojedynku po prostu nie można przegapić!

 

Ponadto, podczas gali w Chicago będziemy mogli obejrzeć starcia o mistrzostwo świata. Artur Beterbijew zmierzy się z Callumem Johnsonem o pas IBF w wadze półciężkiej, natomiast Daniel Roman spróbuje obronić tytuł WBA w wadze superkoguciej. Jego rywalem będzie Gavin McDonnell. Na zakończenie gali Jessie Vargas skrzyżuje rękawice z Thomasem Dulorme'em o pas WBC Silver w wadze półśredniej.

 

Karta walk gali w Chicago:

 

Walka wieczoru: o pas WBC Silver wagi półśredniej Jessie Vargas (28-2-1) - Thomas Dulorme (24-3-0)

 

Co main event:  eliminator do pasa WBA wagi ciężkiej: Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) z Jarrell Miller (21-0-1, 18 KO) - do ringu wejdą ok. 5.00 czasu polskiego

 

poza tym m.in: 


o pas WBA kategorii super koguciej Daniel Roman (25-2-1) - Gavin McDonnell (20-1-2).

o pas IBF wagi półciężkiej: Artur Beterbijew (12-0-0) - Callum Johnson (17-0-0)

 

Transmisja gali w Chicago z walką Adamek - Miller w nocy z soboty na niedzielę od 2:00 w Polsacie Sport oraz od 3:00 w otwartym Polsacie.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze