Bednorz poprowadził Modenę do finału Superpucharu Włoch!

W drugim półfinale Superpucharu Włoch siatkarze Cucine Lube Civitanova przegrali z Azimut Leo Shoes Modena 2:3. W niedzielnym finale zwycięzcy zmierzą się z ekipą Itas Trentino, która ograła 3:0 Sir Safety Conad Perugia.

W pierwszym składzie Azimut Leo Shoes Modena zagrał Bartosz Bednorz – przyjmujący reprezentacji Polski, który nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata 2018. Premierowa partia miała niezwykle emocjonujący scenariusz. Modena miała piłkę setową przy stanie 21:24, po przestrzelonej zagrywce Joandry Leala, ale siatkarze Lube zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Więcej, po ataku Dragana Stankovicia mieli nawet piłkę setową! Wojnę nerwów wygrali jednak podopieczni  trenera Julio Velasco, a zakończył ją asem serwisowym Simone Anzani (26:28).

W drugim secie nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę, toczącą się przy minimalnej przewadze Lube. W końcówce ekipa z Modeny dogoniła rywali (20:20), a Ivan Zaytsev skutecznym atakiem dał swej drużynie piłkę setową (23:24), ale ekipa Lube znów doprowadziła do gry na przewagi. Tym razem to drużyna Giampaolo Medei zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, blokując w ostatniej akcji atak Zaytseva (28:26).

Trzecia odsłona również wyrównana i znów wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Siatkarze Lube wykorzystali zadyszkę rywali, a dwie ostatnie piłki zapisali na swym koncie po przestrzelonej zagrywce Maxwella Holta i zablokowaniu Tine Urnauta (25:22). Set numer cztery miał z kolei bardzo jednostronny przebieg. Od stanu 7:7 Modena zaczęła budować przewagę. Po ataku blok-aut w wykonaniu Bednorza było już 7:11, później 9:16. W końcówce rywale próbowali odrobić straty, ale ekipa trenera Velasco utrzymała dystans. Seta zakończył kapitalny blok Bednorza na Simonie (19:25).

W tej sytuacji drugiego finalistę Superpucharu Włoch miał wyłonić tie-break. Lepiej rozpoczęli go siatkarze z Modeny, którzy przy serii zagrywek Bednorza uzyskali przewagę (3:7). Później jeszcze Micah Christenson dołożył mocną zagrywkę (5:11). Holt skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (11:14), w dwóch kolejnych akcjach siatkarze Lube zablokowali rywali, ale spotkanie zakończył pewnym atakiem ze środka Holt (13:15).

Terminarz i plan transmisji Superpucharu Włoch siatkarzy:

2018-10-06: Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino 0:3 (22:25, 21:25, 24:26)
2018-10-06: Cucine Lube Civitanova – Azimut Leo Shoes Modena 2:3 (26:28, 28:26, 25:22, 19:25, 13:15)

2018-10-07: Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova (mecz o III miejsce; niedziela, godzina 15.00)

2018-10-07: Itas Trentino – Azimut Leo Shoes Modena (FINAŁ, niedziela, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra).