Dudek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec

Piłka nożna
Dudek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec
fot. Cyfrasport

Dariusz Dudek nie jest już trenerem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. O rezygnacji z funkcji 43-letniego szkoleniowca poinformował w poniedziałek klub na swojej stronie internetowej. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

- Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle - powiedział prezes Marcin Jaroszewski.
 
W sobotę Zagłębie przegrało na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:4. W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili tylko siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze - 24. W tabeli zajmują przedostanie miejsce.
 
Dudek prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku i była to jego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. W sezonie 2017/18 wywalczył z klubem awans do ekstraklasy.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze