Kwolek: Zakochałem się w Interze przez grę komputerową

E-sport

– Byłem wtedy małym chłopakiem i dostałem grę komputerową Pro Evolution Soccer… W napadzie Interu grali Zlatan Ibrahimović i Adriano. Wtedy się zakochałem w tej drużynie... Adriano sypał z lewej nogi takie bramy, że od tamtego czasu miałem sentyment do tych barw – powiedział siatkarski mistrz świata Bartosz Kwolek w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale "Prawda Futbolu".

Kwolek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy młodego pokolenia. Był czołowym zawodnikiem "złotej reprezentacji", która pod wodzą trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła triumfowała w ME i MŚ zarówno w kategorii kadetów, jak i juniorów. Wraz z Jakubem Kochanowskim szybko awansował do seniorskiej reprezentacji i grał w drużynie, która wywalczyła w Turynie tytuł mistrza świata.

 

21-letni przyjmujący ONICO Warszawa nie ukrywa swych piłkarskich fascynacji. Niedawno był gościem studia Polsatu Sport podczas meczów Ligi Mistrzów, a na co dzień kibicuje drużynie Interu Mediolan. W rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale "Prawda futbolu" zdradził, skąd wzięło się jego zainteresowanie ekipą "Nerazzurri".

 

– Byłem wtedy małym chłopakiem i dostałem grę komputerową Pro Evolution Soccer… W napadzie Interu grali Zlatan Ibrahimović i Adriano. Wtedy się zakochałem w tej drużynie. Adriano sypał z lewej nogi takie bramy, że od tamtego czasu mam sentyment do tych barw. Nie miałem wówczas takich możliwości, żeby śledzić Inter, bo Internet nie był jeszcze tak rozwinięty, ale z roku na rok coraz bardziej obserwowałem grę tej drużyny – przyznał siatkarski mistrz świata.

 

Rozmowa z Bartoszem Kwolkiem na temat jego fascynacji drużyną Interu Mediolan w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie