Rankingi ATP: Miedwiediew i Basilaszwili na początku trzeciej dziesiątki

Zwycięzcy turniejów ATP w Tokio i Pekinie - Rosjanin Daniił Miedwiediew i Gruzin Nikołoz Basilaszwili - awansowali, odpowiednio, na 22. i 23. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Prowadzi wciąż Hiszpan Rafael Nadal. Hubert Hurkacz jest 93.

Na liście ATP World Tour Miedwiediew przesunął się o 10 lokat (poprzednio był 32.), a Basilaszwili o 11. (34.).

W meczach finałowych Rosjanin pokonał w Japonii 6:2, 6:4 rozstawionego z numerem trzecim Japończyka Kei Nishikoriego (ATP - 12.), zaś Gruzin wygrał w Chinach 6:4, 6:4 z najwyżej rozstawionym Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro (ATP - 4.).

W czołówce bez zmian: za Nadalem sklasyfikowani są Szwajcar Roger Federer i Serb Novak Djokovic.

Hurkacz awansował z 94. na 93. miejsce, Kamil Majchrzak ze 181. na 178., zaś Jerzy Janowicz z 394. na 393.

W klasyfikacji "Race to London", która wyłoni ośmiu najlepszych tenisistów w kończącym sezon turnieju masters ATP Finals, również prowadzi Nadal. Drugi jest Djokovic, a trzeci del Potro.

W rankingu deblistów Łukasz Kubot zajmuje piąte miejsce, a liderem pozostał Amerykanin Mike Bryan.

Hurkacz spadł z 10. na 11. lokatę w "Race to Milan", na podstawie którego ośmiu najlepszych zawodników sezonu wywalczy awans do Next Generation ATP Finals, czyli mastersa dla graczy do 21 lat. W tej klasyfikacji zdecydowanym liderem jest Niemiec Alexander Zverev.