Magazyn Energa Basket Ligi: Co się dzieje z mistrzem Polski?

Koszykówka

Mistrz Polski z Włocławka ma trudny początek sezonu, więc sprawdziliśmy, co słychać w drużynie Anwilu. Polski Cukier Toruń gra w rytmie ekip z NBA, przypominamy jego triumf z meczu o Superpuchar Polski im. Adama Wójcika. Zaskakuje Legia, GTK Gliwice wygrywa w ostatnich sekundach, eksperci typują swoich faworytów i rozczarowania. Wszystkie te tematy poruszają w magazynie Energa Basket Ligi Marcin Muras i Łukasz Cegliński.

To pierwsze wydanie magazynu Energa Basket Ligi w tym sezonie. I już 1. kolejka rozgrywek dała wiele tematów do rozmów i analiz. Na pierwszy plan wysuwają się dwie porażki mistrza z Włocławka - Anwil majpierw przegrał mecz o Superpuchar, a potem ligowe spotkanie w Gdyni. Przed tym drugim meczem odwiedziliśmy Włocławek z kamerą, by przekonać się, jak nową drużynę buduje Igor Milicić.
 
W części poświęconej spotkaniom z 1. kolejki omówiliśmy nie tylko mecz Anwilu w Gdyni, ale m.in. także spotkanie w pobliskim Sopocie, które wygrał Polski Cukier. Naturalnym tematem był dobry występ 19-letniego rozgrywającego Trefla Łukasza Kolendy.
 
Największą niespodziankę w 1. kolejce sprawiła Legia, która po świetnej drugiej połowie pokonała 81:67 TBV Start Lublin. Największe emocje były natomiast w Gliwicach, gdzie GTK ograło MKS Dąbrowa Górnicza po rzucie Mylesa Macka w ostatniej sekundzie.
 
O przedsezonowe typy na odkrycie, rozczarowanie, polską gwiazdę i faworyta zapytaliśmy ekspertów w krótkiej sondzie. Na koniec krótko omówiliśmy mecze, których transmisje obejrzymy w Polsacie Sport w najbliższy weekend.
Marcin Muras, Łukasz Cegliński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie