Szczęście Francuzów, dramat Islandczyków! Remis w Guingamp

W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Guingamp Francuzi zremisowali z Islandią 2:2. Mistrzowie świata do 86. minuty przegrywali już 0:2, zdołali jednak odrobić straty dzięki bramce samobójczej i trafieniu z rzutu karnego. W obu tych akcjach w roli głównej wystąpił Kylian Mbappe.

Wynik meczu otworzył w 30. minucie strzałem zza pola karnego Birkir Bjarnason, po precyzyjnym podaniu Alfreda Finnbogasona. W 58. minucie goście zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Gylfi Sigurdssona z rzutu rożnego, piłkę strzałem głową skierował do bramki Kari Arnason.

W końcówce wydawało się już, że Francuzi nie zdołają odrobić strat, dopisało im jednak szczęście. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła dopiero w 86. minucie i był to gol samobójczy Holmara Eyjolfssona po dośrodkowaniu Kyliana Mbappe. W 90. minucie  Mbappe  strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 2:2.

Francja – Islandia 2:2 (0:1)

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Presnel Kimpembe, Raphael Varane (46. Kurt Zouma), Lucas Digne – Steven N'Zonzi, Paul Pogba (66. Tanguy Ndombele) – Florian Thauvin (59. Thomas Lemar), Antoine Griezmann (61. Kylian Mbappe), Ousmane Dembele (67. Dmitri Payet) – Olivier Giroud

Islandia: Runar Runarsson (46. Hannes Halldorsson) – Holmar Eyjolfsson, Ragnar Sigurdsson, Kari Arnason, Birkir Saevarsson (81. Jon Fjoluson) – Johann Gudmundsson (72. Victor Palsson), Ronar Sigurjonsson, Birkir Bjarnason, Arnor Traustason (59. Kolbeinn Sigþorsson), Gylfi Sigurdsson (80. Rurik Gislason) – Alfred Finnbogason (46. Albert Gudmundsson).

Bramki: 0:1 Birkir Bjarnason (30), 0:2 Kari Arnason (58), 1:2 Holmar Eyjolfsson (86–samobójcza), 2:2 Kylian Mbappe (90–karny).