Futsalowa Liga Mistrzów: Rekord Bielsko-Biała poznał rywali. Zagra m.in. z Barceloną!

Piłka nożna
Futsalowa Liga Mistrzów: Rekord Bielsko-Biała poznał rywali. Zagra m.in. z Barceloną!
fot. PAP

FC Barcelona, TTG Jugra Jugorsk z Rosji oraz serbski Ekonomac Kragujevac będą rywalami bielskiego Rekordu w listopadowym turnieju rundy elitarnej futsalowej Ligi Mistrzów. Gospodarzem zawodów będą Hiszpanie.

Losowanie odbyło się w piątek w szwajcarskim Nyon. Do kwietniowego Final Four awansują zwycięzcy czterech grup.

 

Mistrzowie Polski na przełomie sierpnia i września mistrzowie Polski wygrali z kompletem zwycięstw turniej eliminacyjny, którego byli gospodarzami. Potem okazali się najlepsi w zawodach rundy głównej, rozgrywanych w łotewskiej Jegławie, gdzie pokonali Nikars Ryga 7:0 oraz niemiecki VfL'05 Hohenstein-Ernstthal 5:1 i zremisowali z rumuńskim zespołem Informatica Timisoara 1:1.

 

Przed rokiem w LM bielszczanie odpadli w turnieju rundy głównej.

 

Podopieczni trenera Andrzeja Szłapy w minionym sezonie wywalczyli drugie z rzędu i trzecie w historii mistrzostwo. W trakcie letnich przygotowań zagrali na wyjeździe dwa sparingi z Barceloną. Przegrali 0:11 i 1:7.

 

W tym roku futsalowa Liga Mistrzów zastąpiła rozgrywki o Puchar UEFA. Do rywalizacji zgłosiło się 57 klubów. Ostatni puchar zdobył hiszpański Inter SF.

 

W turnieju finałowym (z udziałem ośmiu drużyn) pierwszej edycji europejskich rozgrywek wystąpił w marcu 2002 chorzowski CLEAREX. Mistrzowie Polski przegrali w Lizbonie wszystkie trzy grupowe spotkania z hiszpańskim Playas de Castellon 0:9, z belgijskim Action 21 Charleroi 2:3 i na koniec z węgierskim CSO Montage Budapeszt 1:6.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze