Kto był najlepszym polskim piłkarzem w meczu z Portugalią? Wyniki sondy

Piłka nożna

W czwartek reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz w Lidze Narodów. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie lepsi od Biało-Czerwonych okazali się aktualni mistrzowie Europy - Portugalczycy (2:3). Czytelnicy portalu Polsatsport.pl za pośrednictwem sondy wybrali najlepszego piłkarza tego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania!

W odróżnieniu od pierwszego meczu Ligi Narodów z Włochami, gra reprezentacji Polski w drugiej kolejce nie napawała optymizmem. Portugalczycy byli lepsi praktycznie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i dominowali nad Biało-Czerwonymi wyszkoleniem technicznym i szybkością wyprowadzania akcji. Szczególnie widoczne było to w środkowej strefie, gdzie podopieczni Fernando Santosa rozgrywali piłkę na jeden lub dwa kontakty i błyskawicznie mijali bezradnych Polaków.

 

Słabo wyglądała również gra Biało-Czerwonych w obronie - podopieczni Jerzego Brzęczka razili apatycznością, złym ustawianiem się, a często nie nadążali z doskakiwaniem do oddających strzały na bramkę Łukasza Fabiańskiego rywali. Tak było m.in. przy pierwszej bramce, gdy sprawę pokpili Rafał Kurzawa oraz Jan Bednarek czy przy trzecim golu dla Portugalczyków, gdy krycie po raz kolejny zgubił Kurzawa, a w defensywnej niemocy partnerował mu Grzegorz Krychowiak.

 

Niemrawo przychodziło nam też budowanie akcji ofensywnych. Mimo dobrego początku i otwarcia wyniku przez niezawodnego w ostatnim czasie Krzysztofa Piątka, ataki Polaków załamały się i praktycznie do końca meczu nie byliśmy w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Rui Patricio. Na otarcie łez pozostał nam kapitalny gol Jakuba Błaszczykowskiego, który efektownym półwolejem wpakował piłkę do siatki Portugalczyków.

 

W sondzie dostępnej na portalu Polsatsport.pl czytelnicy głosowali na najlepszego Biało-Czerwonego meczu Polska - Portugalia. Najwięcej głosów otrzymali strzelcy goli - Krzysztof Piątek (ponad 28 procent) oraz Jakub Błaszczykowski (ponad 23 procent). Najniżej oceniony został Artur Jędrzejczyk (niecały procent głosów).

 

Wyniki sony na najlepszego polskiego piłkarza meczu z Portugalią:

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie