Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

Piłkarze reprezentacji Polski zmierzą się z Włochami w swym trzecim spotkaniu w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Stawką konfrontacji na Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie utrzymanie w dywizji A. Transmisja meczu Polska – Włochy w Polsacie Sport od godziny 20.35.

Do pierwszego starcia obu ekip w grupie 3 dywizji A Ligi Narodów doszło 7 września w Bolonii. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 – na zdobytego w pierwszej połowie gola Piotra Zielińskiego, po przerwie odpowiedział  strzałem z rzutu karnego Jorginho.

Później obie ekipy doznały porażek w spotkaniach z reprezentacją Portugalii. Włosi przegrali z mistrzami Europy na wyjeździe, na Estadio da Luz w Lizbonie 0:1. Polacy natomiast ulegli tej drużynie 2:3, na własnym terenie – w Chorzowie.

Przypomnijmy, że pierwsza drużyna z tej grupy wywalczy awans do turnieju finałowego, natomiast trzecia spadnie do dywizji B. W tej sytuacji wynik meczu Polska – Włochy może przesądzić o degradacji jednej z tych drużyn, może również zadecydować o awansie Portugalczyków. Przed niedzielnym meczem liderem grupy jest Portugalia (6 punktów), Polacy i Włosi zdobyli po jednym punkcie.

– Bez względu na ustawienie personalne i taktyczne, zagramy o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, żebym musiał przed takim meczem motywować zawodników. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

– Mecz w Chorzowie to jednak ciągle początek budowania naszej drużyny. To niezwykle istotne spotkanie, ale wciąż przed nami będą eliminacje do innych wielkich turniejów czy kolejne mistrzostwa Europy. Zwycięstwo w Chorzowie może pozwolić nam zostać w elicie – powiedział trener "Squadra Azzurra" Roberto Mancini.

Po meczu Polska – Włochy, do rozegrania w tej grupie pozostaną jeszcze dwa spotkania: Włochy – Portugalia (Mediolan, 17 listopada) oraz Portugalia – Polska (Guimaraes, 20 listopada).

Transmisja meczu Ligi Narodów Polska – Włochy w Polsacie Sport od godziny 20.35. Początek przedmeczowego studia o godzinie 17.30.