Dahlmeier zapowiedziała przerwę w treningach i startach

Zimowe
Dahlmeier zapowiedziała przerwę w treningach i startach
fot. PAP

Niemiecka biathlonistka, dwukrotna złota medalistka olimpijska 25-letnia Laura Dahlmeier zapowiedziała w poniedziałek dłuższą przerwę w treningach i startach.

Urodzona 22 sierpnia 1993 w Garmisch-Partenkirchen mistrzyni olimpijska w sprincie i biegu na dochodzenie oraz brązowa w biegu indywidualnym z Pjongczangu, siedmiokrotna mistrzyni świata - oświadczyła, na sześć tygodni przed rozpoczęciem sezonu poolimpijskiego, że przestaje trenować z powodów zdrowotnych.

 

- Aktualnie nie czuję się tak jak to miało miejsce poprzednio, aby kontynuować profesjonalny trening. Muszę słuchać mojego ciała. Decyzja nie oznacza, że kończę karierę - powiedziała Dahlmeier.

 

Zdaniem lekarza reprezentacji Klausa Juergena Marquerdta system immunologiczny sportsmenki jest "aktualnie osłabiony".

 

W lipcu biathlonistka miała wypadek podczas jazdy na rowerze i doznała kontuzji uda. Potem przeszła operację usunięcia zęba mądrości i długo zmagała się z infekcją organizmu. W czasie obozu szkoleniowego w austriackim Hochfilzen nie zrealizowała wszystkich jednostek szkoleniowych.

 

W mistrzostwach globu w 2017 roku zdobyła medale we wszystkich konkurencjach, w których wystąpiła. Przypadły jej złote krążki w biegu indywidualnym, na dochodzenie, ze startu wspólnego oraz sztafetach kobiet i mieszanej. Oprócz tego zdobyła srebrny medal w sprincie. 

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie